Uzay gibi kokan bir koku, astronotların alan kokusuna alışmasına yardımcı olmak için geliştirildikten yıllar sonra halkın kullanımına sunulacak. CNN’e göre Eau de Space, bir kimyager ve Omega Ingredients’ın kurucusu Steve Pearce tarafından geliştirildi. Bay Pearce, uzay ajansının uzaya giden astronotlar için olası sürprizleri ortadan kaldırma misyonunun bir parçası olarak 2008 yılında NASA tarafından uzay kokusunu yeniden yaratması için sözleşme imzaladı. Parfümü mükemmelleştirmek dört yılını aldı.

Dış uzayın nasıl koktuğunu merak ediyorsanız, bir astronot ve Uluslararası Uzay İstasyonu’nun eski bir sakini olan Peggy Whitson, 2002 röportajında ​​CNN’e şunları söyledi: “Atışı ateşledikten hemen sonra silahtan bir koku gibi .

“Sanırım dumanlı ve yanmış olmanın yanı sıra neredeyse acı bir kokuya sahip.”

Unilad’a göre , Bay Pearce, uzay kokusunu “barut, katılaşmış biftek, ahududu ve rom karışımı” olarak nitelendiren astronotların hesaplarından koku için ilham aldı.

Eau de Space’in arkasındaki ekip , halkın bir alan kaplamasına yardımcı olmak için Kickstarter aracılığıyla topluluk desteği istiyor . 

Kickstarter kampanyası, “Uzay Kokusu, sadece Astronot saha eğitimi ve Kızıl Bant’ın yıllardır” Bilmeniz Gerekenler “in arkasına kilitlendi. “Artık kitlesel imalatçı için yardımınıza ihtiyacımız var, böylece herkes kendisinin Uzay Kokusunu deneyimleyebilir.”

Üç gün önce yayınlanan bir güncellemede, Eau de Space’in arkasındaki ekip, “20.000 $ + destekli rehin dolar” ile birlikte dünyanın dört bir yanından kampanya için 391 destekçi bulduğunu söyledi.

Eau de Space ürün müdürü Matt Richmond, kokunun STEM (Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik) öğrenmesine olan ilgisini artıracağını umuyor. 

Ana Sayfaya Gitmek İçin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz