Analytics firması Sensor Tower’ın tahminleri, Sağlık ve Fitness uygulama indirmelerinin 2020’nin ikinci çeyreğinde ikinci çeyrekte görülmemiş seviyelere ulaştığını gösteriyor. Daha basit bir deyişle, art arda iki ardışık ikinci çeyrek arasında geçen yıla kıyasla bu kadar büyük olmamıştı.

Tipik olarak Ocak, Health & Fitness uygulamasının ani yüklendiği aydır. Eğer koronavirüs vurmamış olsaydı bu yıl muhtemelen aynı olurdu.

Sensor Tower, eğilimin olduğu gibi Şubat ayında da indirmelerin azalmaya başladığını bildirdi. Ancak, Mart ayında Nisan ayına kadar devam eden bir yükseliş görüldü. Genel olarak, Sağlık ve Fitness kategorisi, 2020 yılının ikinci çeyreğinde yıllık% 47 artışla 656 milyon indirmeye ulaştı. İkinci çeyreğin henüz sona ermediği göz önüne alındığında, nihai rakam daha yüksek olacaktır.

Şaşırtıcı bir şekilde, bu çeyrekte gelir artışı geçen yılın aynı dönemine göre sadece yüzde 13 oldu. Buna karşılık, satışlar ikinci çeyrekte yıllık% 47, 2018’in ikinci çeyreğinde% 76 arttı. Bununla birlikte, bir ay daha kaldığında, uygulama üreticilerinin gelirlerini artırmaları için hala bir fırsat var.

Sensor Tower, indirmelerin Nisan ayında zirveye ulaştığını ve Ocak ayına göre yaklaşık yüzde 84 artışla 339,7 milyona ulaştığını da sözlerine ekledi. Gelir bazında Mayıs, Ocak ayını gölgede bıraktı ve Ocak ayına göre% 14,5 artışla 160,5 milyon dolar harcama yaptı.

Sağlık ve Fitness

Google News’te Bize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz