Hepimiz evde takılı kalırken, sosyal medya kullanımı arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmanın bir yoludur. Instagram’da o kadar çok istek alan ve takip etmeyi bırakan biriyseniz, kolayca takip etmenin bir yolu vardır. Bugün, Instagram’da takip etmediğiniz kişilerin listesini nasıl görebileceğinizi size bildireceğiz, böylece bunları kaldırmayı veya takip etmeyi seçebilirsiniz.

İşte Instagram’da Takip Etmediğin Kişi ve Hesapların Listesini Görmek İçin 

Son zamanlarda Instagram, ‘Yemde En Çok Gösterilenler’ ve ‘En Az Etkileşime Giren’ kategorileri ile takip etmeyen öneriler göstermeye başladı. Bu, etkileşimde bulunmadığınız kişileri kaldırmanızı kolaylaştırmak içindir. Başlangıç olarak, Takipçiler bölümünüzde iki kategori göreceksiniz: Takip Etmediğiniz ve En Az Etkileşimde Olduğunuz Hesaplar.

İlk kategori sizi takip eden tüm insanları listeler, ancak siz onları takip etmezsiniz. Bu kategori, sizi kimin takip ettiğini ve bunları kaldırmanız ya da tutmanız gerekip gerekmediğini bilmek istiyorsanız oldukça kullanışlıdır. Bu şu anda odaklandığımız kategoridir ve nasıl görüntüleyebileceğiniz oldukça kolaydır. Hangi kişilerin sizi takip ettiğini bilmek için izleyebileceğiniz bir dizi talimat geliştirdik, ancak bunları Instagram’da tekrar takip etmiyorsunuz.

1. Yapmanız gereken ilk şey Instagram uygulamasını başlatmaktır.

2. Şimdi Profilinize gidin ve Takipçiler bölümüne dokunun.

 

3. Burada, Takip Etmediğiniz Hesapların listesini göreceksiniz. Üzerine dokunun.

4. Bu bölüme girdikten sonra, sizi takip eden kişilerin listesini göreceksiniz, ancak onları takip etmiyorsunuz.

 

Kaldırmak için kişinin yanındaki Kaldır düğmesine dokunmanız yeterlidir. Onları takip etmek isterseniz, adlarının yanında mavi renkli bir İzle düğmesi de vardır. Tüm yapmanız gereken bu.

Bu bölümün hepsi bu kadar. Ayrıca, çok fazla etkileşimde bulunmadığınız belirli hesapları veya kişileri kaldırmayı da seçebilirsiniz. Hesapların listesini görmek için ‘En Az Etkileşime Giren’ bölümünü kullanmalı ve onları tutmak mı yoksa kaldırmak mı istediğinizi seçmelisiniz.

Instagram’ın sonunda takip etmediğiniz kişilerin veya hesapların listesini görme seçeneğini eklediğine sevindik. Önceden, takipçilerinizin tamamını görmeniz ve onları takip edip etmediğinizi görmeniz gerekiyordu. Seçenek yavaş yavaş iOS ve Android kullanıcılarına sunuluyor. Tüm bu seçenekler iPhone’umda mevcutken bazıları Pixel 3’ümde eksik.

Instagram’da seçeneği görürseniz yorumlarda bize bildirin.

Ana sayfaya gitmek için

Instagram’a gitmek için