Warcraft 3 : Reforged’ın çıkış tarihi 28 Ocak 2020 olarak duyruldu. Blizzard Entertainment daha önce yenilenmiş gerçek zamanlı strateji oyununun 2019 yılında piyasaya sürüleceğini açıklamıştı.

 

Blizzard blog gönderisinde yıl sonundan önce elinizde Reforge olması için çok çalışmamıza rağmen, bitiş çizgisine yaklaşmaya başladığımızda, rötuşları bitirmek için biraz daha fazla geliştirme süresine ihtiyacımız olacağını düşündük”dedi. “Her zaman olduğu gibi, hedefimiz bizi tuttuğunuz yüksek standartları onurlandırmak.”

Warcraft 3 remaster’ı ilk olarak BlizzCon 2018’de tanıtıldı. Geliştirici, World of Warcraft’ın hikayesine uymak için kampanyanın bazı bölümlerini “yeniden düzenleyeceğini” söyledi. Bununla birlikte, Ocak 3’te reforged piyasaya sürüldüğünde, orijinal sürümle aynı hikaye olacak. Yapımcı Robert Bridenbecker, Polygon’a Kasım ayında BlizzCon 2019’da bunu söyledi.

Oyuncular, “canlandırılmış görseller, 60’tan fazla görevi kapsayan bir tek oyunculu kampanya, çevrimiçi oyunu yeniden dengeleme, çağdaş bir sosyal ve eşleştirme özellikleri paketi ve çok sayıda oyuncu tarafından yaratılan oyun dünyası” elde edecekler.

Ön siparişler artık Blizzard Shop‘ta açık – oyun için 29.99 $, Warcraft 3 “Spoils of War Edition” için ise 39.99 $ ödeyeceksiniz.

Oyunlar hakkında diğer haberler için tıklayın.

Kaynak:https://www.polygon.com/2019/12/17/21026923/warcraft-3-reforged-delay-2020-blizzard-entertainment