Plague Inc. yaratıcısı yeni oyuncuları Coronavirüs etrafındaki korku nedeniyle satış patlaması olarak “bir oyun değil, bilimsel bir model” olduğunu hatırlatıyor.

İngiltere stüdyosu Ndemic Creations, Plague Inc’in satışlarını gördü. Skyrocket özellikle Çin’de oyuncular hastalıkların nasıl yayıldığını daha iyi anlamak için gerçek zamanlı strateji oyununu kullanıyorlar. BBC’nin Çin’de 26 kişiyi öldüren 830 teyit edilmiş Coronavirüs vakası olduğunu bildirdiği gibi geliyor.

Sekiz yaşındaki oyun, dünya bilim camiasının bir tedavi tasarlayabilmesi için insanlığı yok edebilecek ölümcül bir patojen yaratmak ve geliştirmekle ilgili görevler veriyor. Plague Inc.’in yaratıcısı James Vaughn, insanlara Plague Inc.’e bir öğrenme aracı olarak güvenmek yerine Coronavirüs hakkında bilgi için yerel ve küresel sağlık yetkililerini aramalarını tavsiye etti.

Plague Inc Oyun Tanıtım Videosu

Vaughan, “Çin’deki Coronavirüs salgını derinden endişe duyuyor ve oyunculardan ve medyadan birçok soru aldık.” Dedi. “Plague Inc. sekiz yıldır piyasada ve bir hastalık salgını olduğunda oyuncularda bir artış görüyoruz, çünkü insanlar hastalıkların nasıl yayıldığı ve viral salgınların karmaşıklıklarını anlamaya çalışıyor.

“Oyunu özellikle gerçekçi ve bilgilendirici olacak şekilde tasarladık, ciddi gerçek dünya konularını sansasyonel hale getirmedik. Bu CDC ve dünyanın önde gelen diğer tıbbi organizasyonları tarafından kabul edildi. Ancak, Plague Inc.’in bir oyun olduğunu unutmayın. bilimsel bir model ve Coronavirüs çok sayıda insanı etkileyen çok gerçek bir durum. Oyuncuların bilgilerini doğrudan yerel ve küresel sağlık otoritelerinden almasını tavsiye ediyoruz. ”

BBC, Çarşamba günü, Plague Inc.’in Çin sosyal medya platformu Weibo’da bir kullanıcıyla Çin’deki en çok satan uygulama haline geldiğini ve “Korkuyu ortadan kaldırmanın en iyi yolunun doğrudan korkuya bakmak olduğunu” söyledi.

Kaynak

Ana Sayfa

Bir Cevap Yazın