SteamDB geliştiricilerinden biri, bu yılki Yaz İndirimi başlangıç tarihini “Çin kaynakları” ndan öğrendiğini iddia ediyor.

Yaz, yılın o ceketini sonunda koyabileceğiniz ve tişört giymeye başlayabileceğiniz o özel zamandır. Ayrıca, platformun yıllık yaz indirimi sırasında Steam de PC oyun indirimlerinde mutlak bir yüke maruz kaldığımız yılın o zamanı. İnsanlar her zaman bu kader satışının ne zaman başladığını öğrenmek için can atıyorlar ve SteamDB geliştiricisi Pavel Djundik tarafından yayınlanan yeni bir söylenti sayesinde, şimdi bunun ne zaman olduğunu öğrenebiliriz.

Djundik geçtiğimiz günlerde “Çinli kaynakların Steam yaz satışının 25 Haziran’da başladığını söylüyor” dedi. Djundik, tweet atmadan önce kaynaklarının “Genel olarak güvenilir, ancak tam olarak doğrulanmadığını” kaydetti. Fakat kısa bir süre sonra bu bilgi doğrulandı.

SteamDB, Valve tarafından her zaman sağlanmayan Steam bilgileriyle ilgilenen bir veritabanıdır. Bu, bir oyunun mevcut oyuncularını, belirli bir Steam hesabının değerini ve daha fazlasını içerir. Ayrıca Steam’e gelen yeni özelliklerin ve satışların sızdırılmasıyla da bilinir ve geçmiş yılların yaz satış tarihleriyle geçmişte güvenilirdir.

Önümüzdeki satıştan neler bekleyebileceğimize gelince, satışa sunulan lansman dışında piyasaya sürülenler dışında Steam’deki oyunların iyi bir kısmının indirimli olacağını söyleyebiliriz. Resident Evil 3, Doom Eternal ve XCOM: Chimera Squad gibi oyunların fırsatlarını görmeyi beklerken, ilk olarak piyasaya sürülen Disintegration ve SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated gibi oyunlardan fırsatlar göreceğiz.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…