İnce Bilgisayar İsteyenleri Buraya Alabilir miyiz ?

Geliştirdiği yeni teknolojilerle her geçen gün ZenBook ailesini yenileyen ve yeni özellikler eklemeyi  başaran ve bunu yaparkende zarafet ve kaliteden ödün vermeyen ASUS, yeni ZenBook Flip UX362 ile yine son kullanıcının günlük ve yoğun tempodaki tüm taleplerine cevap vermeye kararlı gibi görünüyor.

ZenBook Flip ailesinin katlanabilir 2’si bir arada cihazlar olduğunu önceki modellerden biliyoruz. Peki ASUS yeni ZenBook Flip 13 (UX362) ile neleri geliştirdi ve hangi yeni teknolojileri hayatımıza getirdi, gelin hep birlikte yakından bakalım.

Tasarım tarafında bu cihazla ile ilgili söylenecek gerçekten çok fazla şey var. Tabii ki ilk göze çarpan, cihazın 360 ° katlanabilen menteşelere sahip olması. Bu tasarım sayesinde bilgisayarınızı gerekli koşullarda katlayabiliyor ve otomatik olarak tablet moduna geçip, kutudan çıkan kalem desteği ile dokunmatik ekranın keyfini ve kullanım kolaylığı daha da fazla kullanabiliyorsunuz. Ayrıca diğer yeni ZenBook modellerinden hatırlayacağımız ergolift tasarımına da sahip bu cihaz, normal kullanımda yazma rahatlığı için 135 ° lik bir açıyla klavyeyi kaldırarak bilgisayarı daha rahat bir yazma pozisyonuna getiriyor. Altta oluşan bu hava boşluğu aynı zamanda soğutmayı desteklerken ses performansına da katkı sağlıyor.

Çok fonksiyonlu, gelişmiş ve sağlam menteşelerinin yanında  tasarım tarafında dikkat çeken diğer bir yenilik NanoEdge çerçevesiz ekran. ASUS, ZenBook ailesinin diğer üyelerinde oldukça dikkat çeken bu çerçevesiz tasarımı yeni ZenBook Flip 13 (UX362)’de de kullanıcılarına sunuyor. Çerçevelerin önemli oranda küçülmesi ve inceltilmesi ile ASUS, ekran gövde oranında %90 gibi çok şaşırtıcı rakamlara ulaşmayı başarıyor. Bu sayede standart bir 12” bilgisayar kasa boyutunda 13” bir ekrana sahip olabiliyorsunuz13. Bu üstün tasarım sayesinde cihaz önceki standart modellere göre %10 daha küçük küçülerek dünyanın en kompakt katlanabilir bilgisayarı haline geliyor.

Çok fonksiyonlu, gelişmiş ve sağlam menteşelerinin yanında  tasarım tarafında dikkat çeken diğer bir yenilik NanoEdge çerçevesiz ekran. ASUS, ZenBook ailesinin diğer üyelerinde oldukça dikkat çeken bu çerçevesiz tasarımı yeni ZenBook Flip 13 (UX362)’de de kullanıcılarına sunuyor. Çerçevelerin önemli oranda küçülmesi ve inceltilmesi ile ASUS, ekran gövde oranında %90 gibi çok şaşırtıcı rakamlara ulaşmayı başarıyor. Bu sayede standart bir 12” bilgisayar kasa boyutunda 13” bir ekrana sahip olabiliyorsunu. Bu üstün tasarım sayesinde cihaz önceki standart modellere göre %10 daha küçük küçülerek dünyanın en kompakt katlanabilir bilgisayarı haline geliyor.

Kısaca özetlemek gerekirse 2’si bir arada bir tasarım çözümü sunarak gerektiği durumlarda tablet modunda da kullanılabilen, son nesil işlemci ve gelişmiş SSD depolama çözümleri sunan bu cihazın 1.3kg hafifliğinde ve sadece 16mm kalınlığında olması bizi gayet memnun etti. Dokunmatik ekranlı 2’si bir arada modeller önümüzdeki dönemde tercih edilebilir bir özellik olarak öne çıkacak gibi duruyor.1

Asus Web Sitesine Gitmek İçin Tıklayın

Bir Cevap Yazın