Yeni müzik bulmanın zevkini paylaştığınız birinden tavsiye almaktan daha iyi bir yol olamaz. Spotify, arkadaşlarınızın neler dinlediğini görmenize ve onlardan yeni müzikler keşfetmenize olanak tanıyan Tastebuds adında yeni bir özelliği test ederek bunun avantajlarından yararlanıyor.

Bu özellik, uygulamalardaki yaklaşan özellikler hakkında doğru bilgileri açığa çıkaran bir sicile sahip olan uygulama araştırmacısı Jane Manchun Wong tarafından ortaya çıkarıldı. Spotify web uygulamasında şu anda etkin olmayan Tastebuds sayfasını buldu.

Tabii bu özellik hala test aşamasında

 

 

Spotify, Tastebuds’u “zevkine güvendiğiniz arkadaşlarınız aracılığıyla müzik keşfetme” aracı olarak nitelendiriyor. Wong, özelliğin TechCrunch’ta nasıl çalışacağını, kullanıcıların takip ettikleri insanları aramak için kalem simgesine nasıl tıklayabileceklerini, dinleme alışkanlıklarını görmelerini ve kendileri için favori parçaları dinlemelerini anlattığını açıkladı.

Spotify, 2016’da sesli mesajlaşma platformu Cord Project ve sosyal müzik uygulaması Soundwave’yi satın aldıktan sonra bile, sosyal özellikler konusunda oldukça düşüktür. İşbirlikçi çalma listeleri oluşturma özelliğine ve Friend Actvitiy aracılığıyla genel profil etkinliklerini görüntüleme seçeneğine sahiptir.

Spotify önerilerinin büyük çoğunluğu algoritmik olarak üretiliyor, ancak Tastebuds sosyal müzik keşfi kullanan servis için yeni bir yön çiziyor.

Kaynak : Buraya Tıklayınız 

Ana sayfaya dönmek için buraya tıklayınız 

 

Bir Cevap Yazın