Samsung‘un Galaxy Note 10 serisi yakın bir zamanda çıkışını gerçekleştirdi ve o süreçten bu yana herkesin aklında olan büyük bir soru var, yeni amiral cihazların Apple‘ın 2018 yılında çıkardığı iphone’larına karşı acaba ne kadar iyi derecedeler ?

İPhone XS ve Xs Max, lansmanın dan bu yana bir yıl geçmesine rağmen şu anda bu cihazlar piyasadaki en iyi akıllı telefonlar arasında yer almakta. Samsung’un Note 10 serisi, önceki nesil modelle göre tam anlamı ile yeni bir model olduğunu söyleyebiliriz bilhassa da kamera ve kullanılan ekran muazzam bir iş çıkarmakta.

Yani, Galaxy Note 10 serisinin iPhone’a karşı ne kadar iyi bir iş çıkardığını merak ediyorsanız, en doğru yere geldiniz. Farklı görüş ve değerlendirmeleri sizler için inceledik.

Galaxy Note 10 Plus Vs iPhone XS Max Karşılaştırmaları

Performans ile başlayacak olursak, Samsung Galaxy Note 10 serisinde yeni nesil Qualcomm Snapdragon 855 işlemciler ile gelirken, 855 çipseti geçen yılın modeli olan 845’e nazaran iyileştirmeler ile piyasaya çıkması sebebi ile aralarında çok büyük bir performans artışı bulunmamakta.

iPhone XS ve Galaxies Note 10 arasında bir performans karşılaştırması yapabilmek için farklı kaynaklardan bir takım sonuçlar elde ederek bunları sizlere cihazların performansı hakkında daha iyi bir fikir verebilmek için birleştirdik.

İPhone XS modeli her ne kadar 2019 da satışa sunulmuş olsada, Galaxy Note 10 Plus, Apple İPhone’lara karşı geekbench ve Antutu CPU testlerinde geride kalıyor.

Performans Detayları

Antutu testine geçerken, iPhone XS Max’in ve Note 10 Plus’ın aralarındaki performans farkı çok açık. Galaxy Not 10, GPU puanlarında öne çıkarken, iPhone, Samsung’un serinsinden bir yıl daha eski olmasına rağmen bilgi işlem avantajını korumakta.

Grafik olarak, Galaxy Not 10 Plus rakibine nazaran daha üstün bir cihaz olduğunu belirtebiliriz. Eğer bir mobil oyuncuysanız tercihinizi Note 10 dan yana kullanmanızı tavsiye ederiz 🙂

Samsung Galaxy Note 10 plus vs iPhone Xs Max – Tasarım

Her ne kadar güzellik kavramı göreceli olsa da kullanıcılar tarafından Galaxy Note 10’un tasarımı ağırlıkla daha çok beğenildi. Tasarım anlayışını her geçen yıl biraz daha yenileyen Samsung son yaptığı tasarım ile rakibi Apple’ı geride bırakmayı başardı.

Her iki cihazında kendine has iyi yönleri bulunmakta, Samsung’un çentiksiz ekranı daha iyi bir tasarımı yakalarken, Apple ise her zaman olduğu gibi yüz tanıma teknoloji ile ön plana çıkmakta, rakibi Note 10 ise güvenlik kanadında parmak izi temelli bir güvenlik sistemi bulunmakta.

Samsung Galaxy Note 10 PLUS VS Apple İPhone XS MAX

Galaxy Note 10 Plus’ın kamera performansını merak ediyorsanız eğer, cihazı DxOmark’ın değerlendirmesine dayanarak Huawei P30 Pro ile karşılaştırdık. DxOmark tarafından test edilen parametrelere baktığımızda Galaxy Note 10 Plus ve iPhone XS Max’in kamera performansları arasındaki farklar açık.

İPhone’un çekmiş olduğu görüntüler Not 10 ile karşılaştırıldığında daha net olduğu gözüküyor ancak Samsung renk doğruluğu, parazit azaltma noktasında daha iyi bir iş çıkarmakta.

Note10vsXS

Kaynak: https://wccftech.com/galaxy-note-10-performance-camera-design