Gelecek hafta, Apple iPhone 11‘i tanıtımını gerçekleştirecek. İnternet ortamında çıkan adeta kesin gözüyle bakılan haberlerden dolayı İPhone 11 hakkında bilmediğimiz bir şey yok, Apple yeni amiral gemisi modeline üç mercekli kamera, daha fazla kapasiteli bataryanın yanı sıra bir çok yeni özellik eklerken, 5G teknolojisine yer vermeyecek.

Ancak kesin gözüyle bakılan bir gelişme mevcut, İPhone 11’e dahil edilecek olan özellikler arasında 5G teknolojisi yer almıyor. Samsung, LG, OnePlus ve diğer bir kaç firma yeni nesil telefonlarda 5G ağ teknolojisinden yararlanabilecek modeller satıyorlar. İPhone 11 modelinde 5G teknolojisine yer verilmemesi Apple kullanıcılarında huzursuzluğa sebebiyet verdi.

Yeni Nesil İPhone Modelinde 5G Teknolojisi Yer Almıyor

5G prime time için hazır değil

Geçtiğimiz hafta çarşamba günü macworld ekibi, Samsung Galaxy Note 10+ telefonundan 5G ağını test ettiler. 6.8 inç ekran, 12GB RAM ve dört arka kamera ile 1,300 dolarlık bir telefon olma özelliğini taşıyor Note 10+

Yaptıkları 5G testinde, yaklaşık 10 saniye içinde iki saatlik film indirerek telefon bağlantısı noktasında en yüksek hızlara ulaştılar, 1.6mbps download ve 50mbps upload hızlarına ulaşabildiler. Akıllara durgunluk veren bu test  teorik bir laboratuar ortamında gerçekleşmedi, bir kamu ağı kullanarak sokaklarda ulaşılabildi.

5G Test Sonuçları

Kaynak: https://www.macworld.com/article/3434525/iphone-11-5g-speeds-coverage-rumors.html

İPHONE 11 GELİYOR, ESKİ MODELLER %30 DEĞER KAYBEDİYOR !