2020’ye girişimizle birçok akıllı telefon modeli piyasaya giriş yaptı. Gerek piyasaya geçen sene girmiş, gerek geçen senenin sonlarında gerekse bu sene piyasaya girmiş cihazlar piyasayı domine etme girişiminde.

2020’nin ilk çeyreği, satışlar açısından şuana kadar görülen en kötü çeyrek oldu. Canalys araştırma şirketinin yayınlamış olduğu rapora göre, 2020 yılının ilk çeyreğinde satış şampiyonu Apple’ın iPhone 11’i oldu.

2020 ilk ceyrek telefon

İkinci sırada ise ülkemizde de büyük ses getiren ve büyük satış rakamlarına sahip Redmi Note 8 modeli var. Android tarafında en çok satan cihazda Redmi Note 8 olmuş durumda.

Gelecek çeyrekte, Apple’ın iPhone SE ile birlikte satış listeyesine yeni bir modelin daha gelmesi bekleniyor. Verilere göre 2020’nin ilk çeyreğindeki en iyi Android telefon Redmi Note 8.

Redmi serisinin 8. ailesinin, üç cihaz ile listeye giriş yapması, Xiaomi’nin başarı gösterdiğini anlatıyor.

Xiaomi’nin,İspanya’da birinci, İtalya’da üçüncü ve Fransa’da dördüncü en çok satış başarısı yakalayan marka olması ise oldukça dikkat çekiyor. Yüksek alım gücü olan bölgelerde Xiaomi’nin uygun fiyat politikası işe yaramış gibi duruyor.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Bu Haberi Beğenebilirsiniz!