Windows 10 2015 yılında dünyaya tanıttığında, Microsoft 2 yıl içerisinde 1 milyar aktif cihaza ulaşma hedefine sahipti. Windows 10’un İlk yayınlanma zamanından sonra büyüme oranları yavaşladı, daha sonra Windows 7 için verilen desteklerin sonlanması ile birlikte, Windows 10 kullanım hızı arttı.

Microsoft’un, sonunda 1 milyar aktif Windows 10 cihaz hedefine ulaşmış olabileceği anlaşılıyor. Şirket, Eylül 2019’da yaklaşık  900 milyon cihaza ulaştığını resmen açıklamıştı. Microsoft Modern Yaşam, Arama ve Aygıtlar Grubu Kurumsal Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi, şirketin son 12 ayda hiç olmadığı kadar yeni Windows 10 cihazı eklendiğini doğrulayarak kilometre taşını açıkladı.

Bu oranın sadece yaz sezonundan bu yana daha da artması bekleniyordu, Windows 7 ev ve kurumsal kullanıcıları işletim sistemlerini yeni Windows’a (ücretsiz) yükseltmeyi veya makineleri eskiyse yeni cihazlar almayı tercih etti. Herkes Microsoft’un 2020’de bir milyar cihaza ulaştığını görmeyi bekledi, ancak haberler yılın ilk ayında geldi.

Kaynağa gitmek için tıklayın

Ana sayfaya dönmek için tıklayın