Blizzard, World of Warcraft ‘ı konsola getirme “planı” olmadığını ve bunun gerçekleşmekte olabileceği yönündeki yeni spekülasyonları onayladı. WoW’nin Brezilya’daki yaklaşmakta olan Shadowlands genişlemesi Xbox Serisi X için listelendi, ancak Blizzard sözcüsü bunun bir hata olduğunu söyledi.

Bir sözcü Polygon’a verdiği demeçte, “Şu anda World of Warcraft veya Shadowlands’i Xbox Series X’e getirme planımız yok.” “Platform Brezilya Adalet Bakanlığı derecelendirme web sitesinde yanlışlıkla listelendi ve  o zamandan beri oyunun sadece PC’ye geldiğini yansıtacak şekilde güncellendi.”

World of Warcraft

Bundan önce, veri madencileri Shadowlands kodundaki controller desteğine referanslar buldular ve bu da bazılarının oyunun konsola geldiğine inanmasına neden oldu. Blizzard, Shadowlands için controller desteği ekliyor, ancak sınırlı hareket kabiliyetine sahip kişilerin oyunu oynamasına yardımcı olmak amaçlı.

Bu controller desteğinin WoW’yu konsolda serbest bırakmanın ilk adımı olup olmadığı sorulduğunda, oyun direktörü Ion Hazzikostas GameSpot’a “Hayır.

Shadowlands, World of Warcraft için sekizinci genişleme paketi ve daha sonra 2020’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, paket oyuncuları ölülerin dünyasına götürüyor. Önceki tüm genişlemelerin aksine, Shadowlands aslında benzersiz bir bükülmenin parçası olarak seviye sınırını 120’den 60’a düşürüyor. Oyuncular şu anda beta ile Shadowlands’i denemeye başlayabilirler.