İPhone XR’ı Merak Edenler Buyurunuz 🙂 

Eylül ayında yapılacak olan Apple lansmanın da yeni modeller duyurulmasına az bir süre kala, son yıllarda iyice alışa gelmiş durum olan görüntü sızdırılması yaşandı.

İphone XR 2019’un görüntüleri yayınlanırken, birn önceki nesil olan İphone XR’nin devam niteliği olduğundan bir önceki nesil modelden arkada kamera tasarımı dışında çok büyük değişiklikler ile karşımıza çıkmıyor.

İPhone XR 2019’a Yakından Bakalım

İlk olarak ekran ile başlayabiliriz. XR 2019, 6.1 inç ekran ile gelirken, 1,792 x 828 piksel çözünürlüğe ve IPS LCD tabanlı görüntü teknolojisine sahip. Telefon 150,9 x 76,1 x 7,8 mm boyutlarında iken, telefonun en kalın noktası 8,5 mm olacak, bu bağlamda bir önceki nesil modelden çok büyük bir farklılığı bulunmamakta.

İphone X Modelinden buyana artık alıştığımız ekran çentiği gene aynı şekilde korunurken, kamera ve ahize başta olmak üzere bir takım sensörler bu çentik de yer almakta.

Telefonun en bariz değişikliği arka tarafında bulunuyor, telefonda çift arka kamera alt alta konumlandırılırken, kameraların hemen yan tarafında flaş led ve gürültü önleyici mikrofon konumlandırılmış.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz