GIF arama motoru ve topluluklarının başında gelen GIPHY, Facebook tarafından 400 milyon dolara satın alındı. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre GIPHY ekibi, Instagram’a dâhil edilecek.

GIF uygulamasını çeşitli platformlarda gördüğümüz GIPHY, Facebook bünyesine dahil oldu. Bu satın alımın hemen ardından Facebook’un açıklamasına göre hizmet, Instagram başta olmak üzere firmanın tüm platformlarına daha entegre edilmiş olacak.

İnternette GIF aratmak için en çok kullandığımız araçlardan biri olan GIPHY, Instagram, WhatsApp, Facebook, Messenger ve diğer sosyal medya uygulamalarında yoğun şekilde talep görüyor ve kullanılıyordu. Açıklanan verilere göre GIPHY’nin tüm kullanımının yarısı Facebook ve ona bağlı uygulamalardan gelmekteydi. Bu sebeple böyle bir satın alımın gerçekleşmesi hiç de şaşırtıcı gelmedi.

GIPHY’nin çalışma sisteminde ve politikasında herhangi bir değişim olmayacağını açıklayan Facebook, mevcut ekibin Instagram ekibine dâhil olacağını da belirtmeden geçmedi. Yakın zamanda GIPHY ile başta Instagram’ın, sonra diğer Facebook uygulamalarının entegrasyonunda bir artış göreceğimiz kesin. Diğer firmaların hizmetlerinde de kullanılan GIPHY araçlarında herhangi bir kısıtlama olacak mı henüz belirsiz. Firmalar yüksek ihtimalle başka hizmetlere yönelecektir.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…