Çin gıda dağıtım şirketi Ele.me, kuryeleri için hayatı kolaylaştıracak bir dış iskeleti test ediyor ve ağır yükleri taşırken bunlardan bazılarını ortadan kaldırıyor.

Geçen hafta Çin sosyal medyasının dikkatini çekti ve kobaylar Death Stranding kahramanı Sam Porter Bridges ile çarpıcı bir benzerlik taşıyordu.

Sixht Tone, kuryelerin 50 kg’a kadar olan teslimatları sorunsuz bir şekilde taşımasına izin verdiği iddia edilen dış iskelet görüntülerini paylaştı. Bu, Sam’in Ölüm Sınırlaması’nda taşıyabileceği kadar değil, ama kesinlikle çoğumuzun uzun süre rahatça dolaşabileceğinden çok daha fazlası. Kuryeler özellikle rahat görünmüyor.

Dış iskelet teknolojisini otomobil imalatına, endüstriyel lojistiğe, havaalanlarına ve diğer endüstrilere de uygulama umuduyla Şangay merkezli ULS Robotics tarafından tasarlandı. Halen prototip aşamasında.

Death Stranding’de Sam’in dış iskeleti, sırtındaki komik büyük yığınlarını dengelerken, engebeli, barındırılamaz bir ortamdan geçmesine izin verdi. ULS Robotics dış iskeleti, kullanıcısını Sam kadar çevik yapmaz, ancak çok sayıda yiyeceği büyük merdivenlerden yukarı taşımayı kolaylaştırabilir.

Teknolojinin hala geliştirildiği göz önüne alındığında, dış iskelet destekli kuryelerin yakın zamanda ortak bir manzara haline gelmesi olası değildir, ancak Death Stranding Temmuz ayında PC’ye çıktığında bunları kendiniz deneyebilirsiniz.

Google News Haberlerimize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…