Microsoft , Bethesda ‘yı ve ana şirketi ZeniMax’ı 7.5 milyar dolara satın alarak Xbox’a  taşıdı. Bu, Doom, Fallout ve The Elder Scrolls gibi bazı büyük oyunları içermekte. Ve satın alma haberlerinin bir parçası olarak şirketler, Starfield gibi birinci taraf oyunların piyasaya sürüldükten sonra Game Pass’te mevcut olduğunu hatırlattı.

Bethesda’nın duyurusu, özellikle Starfield’den bahsediyor: “Microsoft, 15’ten 23 yaratıcı stüdyo ekibinden büyüyecek ve Bethesda’nın ikonik oyunlarını Xbox Game Pass’e ekleyecek. Bu, Microsoft’un Bethesda’nın gelecekteki oyunlarını piyasaya çıktıkları gün Xbox Game Pass’e getirme niyetini içeriyor. 

Basın bülteni, Todd Howard’ın söylediği gibi Elder Scrolls 6’dan bu kadar özel bir şekilde bahsetmiyor – ancak diğer birinci taraf oyunlarının , Game Pass’e de geleceğini gösteriyor. Bu aynı zamanda, Doom Eternal ve Fallout 76 gibi mevcut ZeniMax oyunlarının muhtemelen Game Pass’e geleceği veya sonsuza dek hizmette kalacağı anlamına geliyor. Bunların devamı veya şirketin diğer birçok franchise’ı da Game Pass’i etkileyecek.

Bethesda Game Studios’tan Todd Howard’dan bir not, Starfield ve Elder Scrolls 6’nın stüdyodaki bazı büyük teknolojik değişikliklerden yararlanacağını da belirtti. Bu iki oyun ve muhtemelen diğerleri, onun “Oblivion’dan bu yana en büyük motor revizyonu” dediği şeyi kullanacak. Her iki oyun için de tarih belirlenmedi.

Bethesda

Microsoft ayrıca Game Pass aboneliklerinin 15 milyon kullanıcıya yükseldiğini duyurdu.

Ana Sayfa

Kaynak