Xiaomi’nin en sevilen ürün serisinden biri olan Mi Band serisinin yeni üyesi Mi Band 5 tanıtıldı!Gelin Mi Band 5’i değerlendirelim.

Tasarım!

Mi Band 5’in tasarımına baktığımızda önceki modele fazlasıyla benziyor.Ve tam tamına 8 farklı kordon rengi seçeneği var.Bunlar  siyah,  mavi,  turuncu,
bronz moru, canlı sarı, açık yeşil, koyu mavi ve fildişi.Tasarımda en dikkat çeken fark ise kordonun bağlanış şekli.

Ekran!

Yeni Mi band’in ekranına bakarsak önceki modele göre %20 büyüyerek 1.2 inç olmuş.450 nit parlaklık değerinde Amoled olan olan bu ekran 2.5 D değerinde kavisli.Yani öncekine göre daha büyük daha parlak. Yeni ekranın bir başka özelliği de yeni dinamik animasyonlu saat arayüzü desteği.100’den fazla yeni animasyonlu saat arayüzü bulunuyor.

Gündelik İşlerinize Yardımcı!

Mi Band 5 ile alarm kurabilir,arayan ismi ve  numarayı görüntüleyebilir,gelen çağrıyı reddebilir
gelen SMS’i okuyabilir,hava durumuna bakabilirsiniz.Aynı zamanda kadınlar adet dönemlerini takip edebilirler.Bunların yanı sıra telefonunuzu bulabilirsiniz,uyku takibi yapabilirsiniz.

Yeni Sporlar İle Spor Modu!

Mi Band 5’te önceki model gibi spor modlarına sahip fakat yeni sporlar var.Bunlar bisiklet,eliptik bisiklet, fitness,ip atlama, koşu, kürek çekme,yoga,yüzme.Toplam 11 spor modu bulunuyor.

Daha Doğru Ölçüm!

Mi Band 5 kalp atış hızı ölçebiliyor ve uyku takibi yapabiliyor.Evet, bunları önceki modelde yapıyordu fakat bu model çok daha doğru yapıyor.
Xiaomi, yeni fotopletismogram (  24 x 7 kalp atış hızı izleme için PPG ) biyosensörünün önceki modele göre %50 daha doğru sonuç verdiğini iddia ediyor.Aynı zamanda uyku takibi de % 40 daha iyi sonuçlar veriyor.

Mi Band 5 kalp atış hızı sensörüne ek olarak ,jiroskop, pedometre (adım sayar) ve ivmeölçer sensörlerine de sahip.

Kişisel Etkinlik Puanını Hesapla!

Xiaomi Mi Band 5,  Kişisel Etkinlik  (PAI) puanınızı da hesaplayabilecek. PAI, kalp atış hızı üzerinden  hesaplanıyor ve size her hafta fiziksel aktiviteniz hakkında  fikir veriyor. Haftada 100 veya daha fazla PAI puanına sahipseniz aktif bir yaşam tarzınız olduğu söylenebilir.

Donanım!

Akıllı bileklik teknolojisinde RAM ve Dahili depolama çok önemli olmasa da bu model 16 MB dahili hafızaya ve 512 KB RAM’e sahip.Bir akıllı bileklik için fazlasıyla yeterli.

Bilekliğin konum ve SIM desteği yok.Normal olarak Bluetooth 5.0 bağlantıya sahip olan Mi Band 5 için opsiyonel olarak NFC seçeneği bulunuyor.

Nihayet Manyetik Şarj!

Mi Band 5 iki haftaya varan şarj ömrü sunuyor.Bir önceki modelde bilekliği şarj etmek için kordonundan çıkarıp şarj yuvasına oturtmanız gerekiyordu fakat yeni modelde öyle bir derdiniz yok çünkü Mi Band 5 manyetik şarja sahip.
Manyetik şarjla dolan batarya 125 mAh ve 120 dakika dolum süresine sahip.

Geri Kalan Özellikler!

Hatırlatıcılar

Hareketsizlik Uyarısı

Kadın Sağlığı Takipçisi(Adet Takipçisi)

Kalori Takibi

Kamera Kontrolü

Kronometre

Müzik Çalar

Nefes Egzersizi (Decompression Breathing)

Saat Gösterimi

Stres Seviyesi Gösterimi

Takvim

Telefonun ekran Kilidini Açma

Uygulama Bildirimlerini Görüntüleme

Fiyat!

Fiyata gelecek olursak NFC olmayan model 27 $ NFC olan model ise 32 $.Ülkemize NFC olan modeli gelip gelmeyeceği bir merak konusu.

Google News’te Bize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz