GTX 1070Ti Almayı Düşünür Müsün ?

Bir süredir Nvidia’nın AMD’nin çıkardığı ve tanıttığı kartlara karşı bir hamle yaparak GeForce GTX 1070 Ti adında bir kart tanıtacağı donanım dünyasının ilgi gören konuları arasında yer alıyordu. Bugün ise şirketin yaptığı açıklama ile birlikte kart hakkında fiyatı ve çıkış yapacağı tarih  ayrıntıları verildi.

NVİDİA, GeForce GTX 1070 Ti model ekran kartlarını, 238 ülkede  Asus, Msı, EVGA, Galax, Gigabyte, Zotac, Colorful, Gainward, Innovision 3D, Palit ve PNY NVİDİA GeForce iş Ortaklığı ile satışa sunulacak. GeForge GTX 1070 Ti, önceki 1000 serisi modeller gibi Pascal GPU mimarisine sahip. Kartın özellikleri ise şu şekilde. 256 GB/s bant genişliği, 8 Gbps hızla çalışabilen 2,432 çekirdek ve son olarak 8 GB bellek özelliklerine sahip.

NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti ile ilgili görsel sonucu

Bir süredir söylentiler arasında dolaşan NVIDIA’nın GTX 1070 Ti modelinde overclock yapımını engellemek amacı ile frekans kilidi koyacağı söylentileri ise, Nvidia taraınca yapılan açıklama ile gerçeği yansıtmadı ortaya çıktı. Ve bu söylentilerin asılsız olduğu anlaşılmış oldu.

GeForce GTX 1070 Ti, NVIDIA tarafınca önerilen  satış fiyatı KDV dahil 2250 TL, Tüm ülkelerde (Türkiye dahil) 2 Kasım’da raflarda yerini alarak sevenleri ile buluşacak.

Bir Cevap Yazın