Facebooka gitmek için; Facebook kullanıcıların 50’ye kadar katılımcıyla video görüşmeleri yayınlamasına olanak tanıyan yeni bir özellik sunuyor.

İster bir kitap kulübünün görüşmelerini yapın , ister iş görüşmeleri, isterseniz de online eğitim veriyor olun ya da eğlenmek için arkadaşlarınızla yayın yapıyor olun, bir odadan canlı yayına geçmek, her boyuttaki kitleyle etkileşim kurmanıza olanak tanıyor.

Bu özellik, kullanıcıların Facebook Live’daki Messenger Odalarında yapılan görüntülü aramaları yayınlamasına olanak tanır.

Bir Messenger Odası oluşturan Facebook kullanıcıları, profillerinden, bir Facebook Sayfasından veya bir grubundan çağrının canlı yayınını yayınlayabilir ve büyük kitlelerin gerçek zamanlı olarak izlemesine olanak tanır.

Oda oluşturucu, Facebook hesabı olmayanlar da dahil olmak üzere katılımcı ekleyebilir veya kaldırabilir, ayrıca canlı yayın sırasında herhangi bir zamanda bir odayı kilitleyebilir ve kilidini açabilir.

Bu özellik Perşembe günü bazı ülkelerde Messenger Odalarının bulunduğu tüm bölgelere yayılma planlarıyla başlayacak. Hareket, şirketin Facebook Sayfalarından Canlı yayınlarının Haziran ayında geçen yılın aynı dönemine göre iki katına çıkmasıyla geliyor.

Yeni özellik, Facebook’un, koronavirüs pandemisi arasında popülaritesi artan Zoom ve Google Meet gibi video konferans platformlarıyla rekabet etmesini sağlayacak.

Nisan ayında Zoom, 300 milyon aktif günlük video kullanıcısına ulaştığını ve önceki 300 milyon aktif günlük katılımcı iddiasını düzelttiğini, Google’ın Meet platformunun aynı ayda 100 milyon aktif günlük kullanıcıyı aştığını ve şirketin yaklaşık 3 eklediğini söyledi. her gün milyon yeni kullanıcı.

Daha fazla haberimizi okumak için

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz