Bir analiz firması raporları, insanlar coronavirus pandemi sırasında bağlantı kurmak için yeni yollar ararken video paylaşım uygulamasının popülaritesi artmaya devam ediyor.

İlginç 15 saniyelik videolarıyla tanınan popüler video paylaşım uygulaması TikTok, kullanıcıların gizliliklerini riske attığına dair endişelerine rağmen ilk çeyrekte hızlı büyümesini sürdürdü. Analitik firması Sensor Tower Çarşamba günü, 1,5 milyar indirme sayısını aştıktan sadece beş ay sonra, uygulamanın Apple App Store ve Google Play mağazasından 2 milyardan fazla kez indirildiğini bildirdi.

Sensor Tower, popülerlikteki son artışın çoğunu, karantinalar ve sosyal uzaklaştırma çabaları sırasında başkalarıyla bağlantı kurmak isteyen mobil cihazlarına daha fazla tüketici iten koronavirüs pandemisine atfetti. TikTok, indirmelerinin% 30,3’ünü oluşturan Hindistan’daki en büyük popülaritesine sahiptir ve bunu Çin (% 9,7) ve ABD (% 8,2) takip etmektedir.

TikTok, çoğunlukla gençler ve genç yetişkinlerin, genellikle müzikle senkronize edilen 15 saniyeye kadar video yayınladığı bir sosyal medya uygulamasıdır. Uygulamaya şu anda dünyanın en değerli başlangıç Çinli firma ByteDance aittir.

Ancak, uygulama son aylarda artan bir inceleme altına alınmıştır. ABD’li milletvekilleri uygulamayı ulusal güvenliğe tehdit olmakla suçladılar ve ABD Ordusu ve Donanması uygulamayı hükümet cihazlarından yasakladı.

TikTok, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Ana sayfaya gitmek için

TikTok ugulamasını indirmek için

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz