Muhtemel sorulara hazırlanmanıza ve ardından yanıtlarınızı analiz etmenize yardımcı olur.

Bu zorlu zamanlarda bir iş arıyorsanız LinkedIn size yardımcı olabilir. Microsoft’un sosyal ağında, hem potansiyel işverenlerle tanışmanıza hem de zor röportaj sorularına hazırlanmanıza yardımcı olabilecek yapay zeka destekli araçlar açıklandı.

Her şeyden önce LinkedIn, COVID-19 kilitlenmesi nedeniyle yüz yüze imkansız olduğu bir zamanda potansiyel işverenlerle tanışmak için “video tanıtımlarını” test ediyor. Bu aracı kullanarak, bir işe alma yöneticisi toplantı talep edebilir ve video veya yazılı kopya ile yanıt verebilirsiniz. Bu, “aynı odada olmadığınızda yumuşak becerilerinizi potansiyel işverenlere göstermenizi sağlayacaktır” dedi LinkedIn.

Her şey yolunda ve iyi, ancak video görüşmesi (veya bu konu için canlı bir görüşme) yapmak pratik gerektiren bir beceridir. Bu amaçla LinkedIn, görüşme hazırlama aracıyla birlikte gelen yapay zeka destekli anlık geri bildirimleri de duyurdu. LinkedIn’e göre, sorulara verdiğiniz yanıtları uyguladıktan sonra, bunları kaydedebilir ve “ilerleme hızı, kaç kez dolgu kelimesi kullandığınızı ve kaçınmak için hassas ifadeleri” içeren teslimatınızın bir değerlendirmesini alabilirsiniz.

Bu, size en azından bir makine olabildiğince değerli pratik geri bildirimler verirken, olası sahte pas anlarından kurtarmanıza yardımcı olabilir. Mülakat hazırlığı geri bildirimi artık tüm dünyada yaygınlaşıyor ve şirkete “LinkedIn işleri ana sayfasında iş başvurusunda bulunduktan hemen sonra” erişilebiliyor.

Ana Sayfaya gitmek için

LinkedIn kayıt olmak için

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz