Facebook, Twitch ve YouTube Gaming platformlarına alternatif olarak Facebook Gaming Hub Beta adı altında girişimlerine başladı.

Oyun yayıncılığı sektörünün bu kadar büyümesi,milyar dolarlık bir ekonomi haline gelmesi ile birlikte rekabet de artmaya başladı. Twitch ve YouTube Gaming platformlarının ardından sektöre giriş yapan Facebook, mobil platformda beta sürecine başladı.

Facebook Gaming Hub nedir?

Facebook Gaming Hub, bir süredir masaüstü versiyonda deneme aşamasındaydı. Gaming Hub ile oynadığınız oyunları takipçilerinize yayınlayabiliyor veya bizzat kendiniz farklı oyun yayınlarını Youtube,Twitch platformu gibi izleyebiliyorsunuz.

Blizzard ve Facebook arasında yapılan anlaşma gereğince, başta Overwatch olmak üzere tüm Blizzard oyunları Facebook Live üzerinden canlı olarak yayınlanabilmekte. Arkadaş listesinde bulunanlar ise yayınlara abone olarak akış başlamadan önce haberdar olabiliyorlar.

Facebook oyun yayını hizmetini mobil platformlara da taşıdı. Hali hazırda Filipinler Google Play mağazasında denemeye sunulan uygulama şimdilik kullanıcılardan geri bildirim toplamayı amaçlıyor. Yayınları izleyen kullanıcılar ayrıca karşılıklı olarak Facebook oyunlarını da oynayabiliyor. Yıl bitmeden daha fazla ülkenin beta sürecine dahil edilmesi bekleniyor.

Facebook Gaming Hub İndirmek İçin Tıklayın:Google Play

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz