Bitcoin’in Günlük Hacmi Rekor Üstüne Rekor Kırıyor !

Bitcoin fiyatı , bugün erken saatlerde 5.560 $ ‘ın altına düştükten sonra son 24 saat içinde yüzde 17 oranında arttı. O zamandan bu yana, Bitcoin cash fiyatı 6405 $ seviyesinde seyrediyor ve günlük 890 $ ‘lık bir artış gösterdi.

Son birkaç gündür büyük miktardaki Bitcoin’in satılması domino etkisine yol açtı; burada tüccarlar pazardaki belirsizlik ve büyük bir Bitcoin fiyat düzeltmesi korkusu ile Bitcoin’lerini paniklemeye başladılar. Sonuç olarak, Bitcoin ve Bitcoin Cash’in günlük ticaret hacmi, tarihteki ilk kez 10 milyar sterlinini aştı.

Bitcoin Cash Patlama Yaptı.

Bununla birlikte, Bitcoin geçtiğimiz yıl birkaç kez gösterdiği gibi, çoğu analistin kısa vadede beklediği seviyeden çok daha hızlı bir şekilde yaklaşık 6. 500 dolara ulaştı.

Tarihsel olarak, tüm zamanların en yükseğini yakaladı. Bitcoin kendisini önceki tüm zamanların en yükseğinden daha yüksek bir noktaya getirme eğiliminde ve yeni bir miting yaparak yeni bir bütün zaman kazandı. Örneğin, Bitcoin fiyatı bu yılın başlarında 4. 500 $ ‘lık yeni bir rekora ulaştığında kendini 3. 300 dolara düzeltti ve 5000 $ bölgesine tırmanmasına izin veren yeni bir miting başlattı.

Benzer bir eğilim önümüzdeki haftalarda ABD pazarıyla da ortaya çıkacak . Japonya’nın arkasındaki ikinci en büyük Bitcoin cash pazarı, kurumsal ve perakende yatırımcıların Bitcoin pazarına girişinin yanında. Milyarlarca dolarlık yeni fonlar konusunda oldukça iyimser.

Sanal Para Gelişimini Sağlıyor.

CME Group ve CBOE, yurt içinde ve dünyadaki en büyük iki seçenek arasında, kurumsal yatırımcılara altyapı ve yeterli likidite sağlamak için 2017 yılı sonuna kadar Bitcoin vadeli işlemleri borsalarını başlatacak.

Milyar hedge fonu efsanesi olan Mike Novogratz, daha önce kurumsal yatırımcıları Bitcoin ticaretine girmeye hazırlandığını ortaya koydu. Bu hareket, ABD Ticaret ve Vadeli İşlemler Komisyonu ( CFTC ) tarafından onaylanan büyük ölçekli Bitcoin vadeli işlem borsalarının piyasaya sürülmesi ile mümkün olacak .

CFTC tarafından Bitcoin vadeli işlem borsalarının onaylanması , 2017 yılının Mart ayında ABD Menkul Kıymetler ve Mübadele Komisyonu ( SEC) tarafından Bitcoin ETF’lerin onaylanmasından farklıdır. Çünkü CFTC, LedgerX’in Bitcoin türevleri, opsiyonlar ve vadeli işlemler borsası olarak faaliyet göstermesini onaylamıştır. Bireysel yatırımcılar, Böylelikle CMO Group ve CBOE’nin Bitcoin vadeli işlemleri borsasını başlatması için onay alınması garanti altındadır. Bu tür bir hareket, Bitcoin fiyatının yıl sonundan önce yeni yükseklere ulaşmasına ve potansiyel olarak çok değerli finansal analist Max Keizer’in 10.000 $ orta vadeli fiyat hedefine yönelmesine izin verecek.

Kaynak: cointelegraph

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz