Tevfik Uyar

Tevfik Uyar | Bilimci, Bilim Kurgu Yazarı, Yönetim Danışmanı, Girişimci

Editör tarafından 06.03.2015 tarihinde eklendi.

Kimsiniz ve ne işle meşgulsünüz?

Hayatımda yanıt vermekte zorlandığım sorulardan başlıcası ne işle meşgul olduğumdur; çünkü kendimi bildim bileli hiçbir zaman tek bir şeyle meşgul olmadım. Öğrenciyken çalışıyordum. Çalışırken yine “çalışıyorum”. Aslında hala da öğrenciyim, hem de birisi işletme doktorası birisi ise sosyoloji alanında geçerliliğini koruyor.

Devamını oku

Emre Hasan Akbayrak

Emre Hasan Akbayrak | Kütüphane Daire Başkan Yardımcısı (ODTÜ)

Editör tarafından 27.02.2015 tarihinde eklendi.

Kimsiniz ve ne işle meşgulsünüz?

13 Temmuz 1968’de Samsun’da doğdum. Samsun Anadolu Lisesi’nden 1988 yılında, Hacettepe Üniversitesi Kütüphanecilik Bölümü’nden ise 1995 yılında mezun oldum. 2006’dan bu yana Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kütüphanesi’nde Daire Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Yine ODTÜ Kütüphanesi’nde 2005-2006 yıllarında Süreli Yayınlar ve Elektronik Kaynaklar Birim sorumlusu ve 2001-2005 yıllarında ise referans kütüphanecisi olarak görev yaptım.

Devamını oku

Işın Beril Tetik

Işın Beril Tetik | Yazar, Moda Tasarımcısı, Girişimci (Ravendark Coven)

Editör tarafından 18.02.2015 tarihinde eklendi.

Kimsiniz ve ne işle meşgulsünüz?

1970 yılında Edinburgh, İngiltere’de doğdum. İlkokulu Kocaeli’de, ortaokul ve liseyi İstanbul’da okudum.  Meslek lisesinde Hazır Giyim okuduktan sonra Çizgi Sanat Evi‘nde stilistlik ve modelistlik kurslarını tamamladım. 1991 yılında İngiltere’ye giderek Isle College of Art‘da Moda Tasarımı eğitimimi tamamladıktan sonra 1993’te Türkiye’ye dönerek tekstil sektöründe çalışmaya başladım.

Devamını oku

Galip Dursun

Galip Dursun | Yazar, Yazılımcı, Tasarımcı, Girişimci (Sesini Çıkart

Editör tarafından 07.02.2015 tarihinde eklendi.

Kimsiniz ve ne işle meşgulsünüz?

1 Ekim 1980′de, İstanbul’da doğdum. Tuzla Teknik Lisesi Bilgisayar Donanım ve Marmara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümlerinde okudum. Lise yıllarımdan itibaren elektronik ve bilişim sektörlerinde çalışma olanağım oldu. 2004 -2012 yılları arasında bir teknoloji şirketlerinde tasarımcı ve yazılımcı olarak çalışmaya başladıktan sonra yazılım ve donanım arayüzleri, kullanıcı arayüz deneyimi gibi konularda uzmanlaşma yoluna gittim. Son yıllarda ise bilişim sektöründeki çalışmalarıma yazarlık kariyerimle paralel olarak devam ediyorum.

Devamını oku

Demokan Atasoy

Demokan Atasoy | Yazar, Yönetmen, Edebiyatçı, Sinemacı, Yayıncı

Editör tarafından 30.01.2015 tarihinde eklendi.

Kimsiniz ve ne işle meşgulsünüz?

Ben Demokan Atasoy. Ankara Koleji ve ardından Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği’ni bitirdim. Yaz aylarını otelde çalışarak geçirdikten sonra baba mesleğine yönelip Tunalı Hilmi Caddesi’nde kuzenimle beraber bir konfeksiyon mağazası açtık. Fakat 2. yılında ekonomik krizlerdi, 5 Nisan kararlarıydı derken hem işin keyfi kalmadı hem de hayatımın farklı bir yönde ilerlemesi gerektiğine karar verdim. Askerliğin ardından da sinema yapmak, yönetmen olmak hayaliyle İstanbul’a taşındım. Prodüksiyon asistanlığından, amirliğine, kameramanlıktan yönetmen asistanlığına serbest olarak çalışırken bir yandan da Bilgi Üniversitesi’nde Sinema TV üzerine yüksek lisans eğitimi aldım. Bu sırada öykü ve kısa film senaryoları yazmaya başladım, bir tanesi New York Türk Filmleri Festivali‘nde gösterime giren, iki tane kısa film çektim.

Devamını oku