Rick Falkvinge

Rick Falkvinge | İsveç Korsan Partisi Kurucusu

Editör tarafından 15.07.2015 tarihinde eklendi.
(21.03.2012 tarihli röportajın çevirisidir.)

Kimsiniz ve ne işle meşgulsünüz?

Ben Rick Falkvinge. Avrupa Parlamentosu’nda temsil edilen ilk korsan parti olma özelliği taşıyan ve 40’dan fazla ülkeye yayılmış olan İsveç Korsan Partisi‘nin [1] kurucusuyum. Bugünlerde seyahat ediyor ve fikirler üzerine konuşmalar yapıyorum. Daha fazla detay için http://falkvinge.net/ adresinde bir blogum var.

Devamını oku

Catherine Mulbrandon

Catherine Mulbrandon | Tasarımcı (Visualizing Economics)

Editör tarafından 03.06.2015 tarihinde eklendi.
(02.10.2014 tarihli röportajın çevirisidir.)

Kimsiniz ve ne işle meşgulsünüz?

İsmim  Catherine Mulbrandon, tasarımcıyım. İktisadi veriye IRS (Milli Gelirler Dairesi), Cencus Bureau (Nüfus İdaresi), Congressional Budget Office (Kongre Bütçe Dairesi)  ve çeşitli akademik yayınların web siteleri gibi birçok kaynaktan ulaşılabiliyor. Yıllardır bu verileri alıyor ve web sitem Visualizing Economics‘e [1] koyduğum açık ve kolay anlaşılır veri grafikleri üzerinden ulaşılabilir kılmaya çalışıyorum.

Devamını oku

Funda Yılmaz

Funda Yılmaz | Yazılım Geliştirici, Yazar, Müzisyen, Radyo Sunucusu

Editör tarafından 04.04.2015 tarihinde eklendi.

Kimsiniz ve ne işle meşgulsünüz?

Merhaba, röportajınız için teşekkür ederim. Ben Funda Yılmaz, edebiyat dünyasında “Sızı” ismi ile bilinmekle beraber sosyal medyada daha çok “spartanerica” olarak bilirler. Yaklaşık 7 yıldır, programlama ve yazılım geliştirme ile uğraşmaktayım. Son 2 yıldır web tasarımı ve RAT üzerine çalışıyorum. Atılım Üniversitesi‘nde İngilizce Yazılım Mühendisliği lisans eğitimi aldım. Yazılım maceram 2007 yılında üniversite ile başladı öncesinde edebiyat ile ilgilenmekte, hikaye ve şiir yazmaktaydım. Kriptolojiye ayrı bir ilgim var. Şu sıralar çeşitli programlar yazmaktayım (RAT, VOIP, Android Uygulamaları vb.) Ayrıca kendi blogumda [1] edebiyat ve zaman zaman yazılım üzerine yazılar yazmaktayım.

Devamını oku

Emel Kosi

Emel Kosi | Yazar, Editör, Hikâye Seslendirmeni

Editör tarafından 23.03.2015 tarihinde eklendi.

Kimsiniz ve ne işle meşgulsünüz?

5 Mart 1978 İstanbul doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi İstanbul’da bitirdikten sonra Newport Universitesi’nde Davranış Bilimleri okudum. Ailemin tek çocuğu olduğumdan, küçük yaşlarda kitap okuma alışkanlığı edinerek kendimce yalnızlığıma çare bulmuştum. Neredeyse hayatımın her anında hayal kurarak yaşamayı seviyordum. Bu duygu yoğunluğu lise yıllarımda daha da ağır basmaya başlayınca ilk kısa hikâyelerimin olduğu dosyam da oluşmaya başlamıştı.

Devamını oku

Murat Yılmaz

Murat Yılmaz | Akademisyen, Mühendis, Araştırmacı, Tasarımcı, Blog Yazarı

Editör tarafından 15.03.2015 tarihinde eklendi.

Kimsiniz ve ne işle meşgulsünüz?

İsmim Murat Yılmaz. Çankaya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği  Bölümü’nde tam zamanlı, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Enformatik Enstitüsü’nde de yarı zamanlı öğretim üyesi olarak çalışıyorum. Ayrıca, Çankaya Üniversitesi’nde bulunan Oyun Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nin kurucusu ve yöneticisiyim Doktoramı İrlanda’da Dublin Şehir Üniversitesi’nde, yüksek lisansımı Amerika’da Minnesota Üniversitesi’nde, lisansımı Hacettepe Üniversitesi’nde yaptım.

Devamını oku