Half-Life: Alyx, VR oyunlarına ciddi bir destek vermiş gibi görünüyor. VR’ye giden yol, Steam kullanıcılarının Nisan ayında yaklaşık 950.000 VR kulaklık eklediğini hesaplamak için geçmiş verileri ve doğrudan Valve verilerini kullandı – Mart ayında büyük bir artış. Steam bilgisi bunlardan kaç tanesinin yeni olduğunu söylemese de (bazılarının ilk kez Steam’e bağlı olması mümkündür), Alyx’in daha önce görülmemiş bir seviyede teşvik edilen SteamVR uyarlamasına neden olduğu açıktır.

Veriler ayrıca insanların oynamak için hangi kulaklıkları kullandıkları hakkında da fikir veriyor. En büyük yararlanıcı, nisan ayında payı iki katına çıkan Oculus Göreviydi. Yeni eklenen Quest’i bir PC kulaklığı olarak kullanma yeteneği, oyuncuları Alyx’in 23 Mart lansmanından önce teşvik etmiş olabilir. Valve’in kendi Index kulaklığı daha fazla benimsedi, ancak neredeyse o kadar çok görmedi. Alyx için ideal kulaklık olarak lanse olsa da, yüksek fiyatı sıklıkla bir engel olarak görülüyordu. Çoğu oyuncu Oculus (yüzde 44.6) veya HTC (yüzde 30.3) kulaklık kullanıyor.

Bu, VR oyunlarının geliştirilmesine yardımcı olabilirken, veriler, teknolojinin Steam kullanıcıları arasında yaygınlaşmadan önce uzun bir yol olduğunu gösteriyor. 2.7 milyon bağlı kulaklıkla bile, Steam kullanıcılarının yüzde 1.9’undan biraz fazlasında bir VR kulaklığı var. Alyx, geliştiricileri daha gelişmiş VR oyunları yazmaya teşvik edebilir – eğer öyleyse, pazarı bir gecede dönüştürmeyecektir.

Ana Sayfa 

Google News

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz