Marquee, Fortnite rekabetçi oyun etkinliğinin ilerlemeyeceğini söylüyor.

Epic Games, 2020 yılında Fortnite rekabetçi oyun serisinde, seçim çerçevesi etkinliğinin iptal edilmesi de dahil olmak üzere bazı önemli değişiklikler yaptığını açıkladı. Stüdyo, şahsen gerçekleşmesi planlanan geri kalan tüm Fortnite rekabet etkinliklerinin artık çevrimiçi olarak gerçekleştirileceğini duyurdu. Ancak, Fortnite Dünya Kupası dijital bir etkinlik olarak ya da hiç ilerlemeyecek.

Epic Games, etkinliği “bölgeler arası çevrimiçi rekabetin sınırlamaları nedeniyle” açıkça iptal ettiğini söyledi.

Epic Games, şirket 2021 yılına kadar normal operasyona geri dönmeyi umuyor olsa da, şahsen Fortnite turnuvalarını ne zaman geri getirebileceğini bilmediğini söyledi.

Online Fortnite Şampiyonası Serisi (FNCS) 2020’nin geri kalanında devam edecek, Nakit Kupa turnuvaları da devam edecek. Epic, üçüncü taraflarca yürütülen Fortnite etkinliklerinin de çevrimiçi biçimde devam etmesi bekleniyor.

İlk Fortnite Dünya Kupası Temmuz ayında New York’ta gerçekleşti. Etkinliğin 30 milyon dolarlık bir ödül havuzu vardı ve 16 yaşındaki profesyonel oyuncu Bugha (gerçek adı Kyle Giersdorf) turnuvayı kazanarak 3 milyon dolarlık bir ödül talep etti. Daha sonra Jimmy Fallon’un Late Night TV şovuna katıldı.

Youtube Kanalımıza Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz