PS5 bu yıl sonbaharda piyasaya sürülüyor ve Sony yeni nesil konsolun resmi web sitesini açtı. Açılış sayfasında henüz gerçek bir ayrıntı bulunmadığından, sistem hakkında henüz daha fazla bilgi almayı beklememelisiniz. Ancak site, bültene kaydolma ve sistemin kesin çıkış tarihi ve fiyatı da dahil olmak üzere bazı önemli cevaplanmamış sorulara ilişkin olanlar da dahil olmak üzere kısa bir duyuru sözü vaat ediyor.

Son olarak, Sony, resmi adını açıkladıktan sonra PS5 için PlayStation adlandırma şemasını izleyecek olan Tüketici Elektroniği Fuarı’nda logoyu gösterdi. Ayrıca, SSD’nin dahil edilmesi de dahil olmak üzere bir dizi teknik ayrıntı aldık. Donanımın 4K ve ray-tracing i desteklediği söyleniyor ve yeni dualshock, geliştiricilerin farklı oyun içi eylemler için gerginliği ayarlamasına olanak tanıyan dokunsal geri bildirim ve “uyarlanabilir tetikleyiciler” kullanacak.

PS5 hakkında ne zaman daha fazla şey duyabileceğimizden tam olarak emin değiliz. Sony özel bir PlayStation Toplantısına ev sahipliği yapacak. Sony’nin E3’ü tekrar atladığını zaten biliyoruz, bu yüzden orada çıkış yapılmayacak. Sony ayrıca son zamanlarda henüz bir fiyat noktasına karar vermediğini açıkladı – ve rekabeti izliyor.

Rekabetten bahsetmişken, Xbox Series X de 2020’nin Ekim ve Aralık ayı arasında geliyor. Microsoft PS5 ile rekabet etmek için “cesur” fikirleri olduğunu söylüyor. Bu rekabetin biz oyunculara yarayacağı ise kesin.

Kaynak: Buraya Tıklayınız

Diğer Haberlerimiz İçin: Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz