Tesla, “Çin tarzı” araçlar tasarlamasına yardımcı olmak için işe alım sürecini başlattı.

Tesla’nın gözleri şu anda Çin’e sabitlendi. Dünyanın en büyük elektrikli otomobil pazarı şu anda dünyadaki ikinci Tesla üretim tesisine ev sahipliği yapıyor, ancak otomobil üreticisi bir tasarım merkezi arıyor ve bir “Çin tarzı” Tesla otomobilinin ne olabileceğine bir göz attık. Şirketin Çin’deki resmi WeChat hesabına dün yapılan bir açıklamada, bir Çin tasarım ve araştırma merkezi için planların sürdüğü belirtildi. “Çin tarzı” araçların tasarlanmasına ve diğer personelin pozisyonlarının doldurulmasına yardımcı olacak uygulamalar çağrısında bulundu. Duyuru, küçük bir şehir otomobili gibi görünen bir tasarım taslağını gösteren tek bir fotoğraftı.

Araba Model 3 ve Model Y’ye çok benziyor, ancak arkada biraz agresif heykel ile daha pod benzeri bir görünüme sahip. Çatı çizgisi, tasarım arka ve arka çeyrek panelde daha geniş bir şekil alana kadar Model 3’ü taklit ediyor gibi görünüyor. Açıkçası, bu bir taslaktır ve bir üretim arabasını en ufak bir şekilde göstermeyebilir. Tesla, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Ancak, Tesla’nın hareket ettiği yön budur. WeChat duyurusu, CEO’su Elon Musk’un “Çin Malı” ndan ‘Çin’de Tasarlandı’ ya geçiş yapmak için [Musk] çok güzel bir şey önerdi – Çin.”

Daha önce, Çin’deki kitlesel Model 3 teslimatlarının başlangıcında Musk, yerel olarak bir tasarım ve araştırma merkezi kurma planlarını da yorumladı. Tesla arabaların Çin’de tasarlanacağını ve dünya çapında satılacağını belirtti.

Şehir otomobili taslağı, Tesla’nın Çin’e özgü bir model olarak ne düşündüğünün bir göstergesi olabilir veya belki de birden fazla pazarda satılacak bir model olabilir. Mevcut Tesla serisinin yanı sıra, şirket bu yılın ilerleyen saatlerinde Model Y geçidini başlatmayı planlıyor, yeni bir Roadster hala boru hattında ve Cybertruck’un iki yıl içinde olması bekleniyor. Tesla Semi henüz gelmedi.

Kaynak

Ana Sayfaya Dönmek İçin

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz