Şirketler tasarım, teknoloji bir çok şeyi patentliyor. Xiaomi bu konuda yabancı değil. Son zamanlarda, şirket tuhaf bir telefon tasarımının patentini aldı.

Akıllı telefon üreticileri, ürünlerinde tam ekran görüntü elde etmek için garip fikirlerle geliyor. Şu an itibariyle çentikli, delikli, pop-up’lı, flip-up’lı,delikli  ve kızaklı telefonlar gördük. Yarının akıllı telefon endüstrisinin bize ne getireceği belli değil.Fakat Xiaomi’nin aldığı patent ile azda olsa geleceğin akıllı telefonlarını hayal edebiliyoruz.

Görüntülerden görebileceğiniz gibi, ASUS Zengine 6Z ve Galaxy A80’in aksine , Xiaomi’nin döner kamera tasarımı esnek bir ekran içerecek. Şimdiki telefonlarda, sadece kamera modülü mekanik parçaların yardımıyla yukarı aşağı hareket ediyor. Xiaomi tasarımında ise, kamera ile birlikte ekranda kıvrılacak.

Bununla birlikte, tasarım, sağ tarafta ses açma-kısma ve güç tuşunu, sol tarafta AI asistanını aramak için ayrılmış tuşu ve altta USB C Tipi bağlantı noktasını ve hoparlör ızgaralarını bünyesinde barındırıyor. Bir parmak izi okuyucusu görünmediğinden dolayı, ekranın altında olduğunu varsayabiliriz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz