2019’da Xiaomi, propotip aşamasında olsada, ekran altı selfie kamera teknolojisini açıklayan ilk akıllı telefon markaları arasındaydı. Şimdi, Çin’in teknoloji devinden bu teknolojinin satışa uygun bir versiyonuna sahip bir akıllı telefonu sergileyen yeni bir tasarım patenti ortaya çıktı.

Ekran altı kamera ilk denedildiğinde, bazı göze çarpan hatalar vardı. Kamera kalitesi o zamanın selfie kameralarıyla aynı değildi ve görüntüler normalden daha karanlıktı

LetsGoDigital’den gelen yeni bir rapora göre, Xiaomi’den yeni bir tasarım patenti var. Patent görüntülerine bakıldığında, tasarım, ekranın sol üst köşesinde veya doğrudan ortasında ekranın altında kamera bulunan bir telefonu gösteriyor.

Görüntüler, her tarafında dar çerçevelere sahip tam ekran ön gövdeye sahip bir akıllı telefonu sergiliyor

Bu tasarım Xiaomi tarafından Nisan 2019’da CNIPA (Çin Fikri Mülkiyet İdaresi) ile dolduruldu  ve yakın zamanda yayınlandı.Patent açıklaması, etkinleştirildiğinde ön kameranın önündeki küçük kısmı şeffaf hale getirerek lensin görüntü yakalamasına izin verdiğini belirtiyor. Ekranın bu kısmı, kamera tekrar etkin olmadığında geri kapanıyor. Ekran altı kamera teknolojisi  yakın zamanda hala görülmeyebilir, ancak yaklaşmakta olan bir amiral gemisinde kullanılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz