PlayStation 5 Ne Zaman Geliyor ? PlayStation 5 Donanımları Neler ? 

PlayStation 5 ile birlikte, yükleme ekranlarının artık olmayacağını söyleyen SONY, yeni nesil PlayStation ve Xbox konsollarının SSD depolamayla piyasaya sürüleceğini açıkladı. Peki Ne Zaman Geliyor Bu Yeni Konsol ?

 

Ne Zaman Geliyor ?

Kaynaklardan aktarılan bilgilere göre, 2020 yılında büyük bir etkinlik düzenlenecek. Bu etkinlikte yeni nesil son teknoloji oyuncu konsollarını tanıtacak olan SONY, PlayStation 4’ün ardından, çok iddialı bir oyuncu konsoluyla karşımızda olacak.

Bilindiği üzere Sony E3 2019 etkinliğine katılmayacağını açıklayarak herkesi şaşırmıştı. Yaşanılan bu gelişme hayranları bir hayli üzmüş olsa da, Sony oyuncuları beklediklerine değecek bir oyun konsolunu üzerinde bir hayli sıkı çalışıyor.

PlayStation 4‘ün lansmanından yaklaşık olarak yedi yıl geçmesinin ardından Sony, 2020 yılının Mart veya Kasım ayında teknik özellikleriyle dikkat çeken yeni konsolunu piyasaya sürecek.

PlayStation 5

PlayStation 5 Donanımları Neler ?

Sony’nin yakın zamanda tanıtmaya hazırlandığı, yeni nesil son teknoloji oyuncu konsolları, oyun dünyasının en çok merak edilen ve konuşulan konularından birisi oldu. Konsolların şu anda belirtilen donanım özellikleri, heyecanlandırıcı ve epey ilgi çekici oldu. SSD depolama çözümleri bir çok oyuncuyu heyecanlandırıyor.

Merak Edenler için SSD Depolama Nedir ? Alttaki Linke Mevcut.

SSD Nedir ? Ne Gibi Avantajları Vardır ?

Yakın zamanda resmi SONY dergisine açıklamalarda bulunan bir Sony sözcüsü açıklamalarında ”Ultra-hızlı SSD’ler gelecek neslin en önemli parçalarından birisi olacak. Hedefimiz ‘yükleme ekranlarını’ tamamıyla tarihe karıştırmak.” ifadelerini kullandı.

Konsolun özellikleri arasında ise elbette en merak edilen kısıım TFLOPS değeri. PS5 yine analistlerin çıkarımlarına göre 10 TFLOPS‘tan daha yüksek bir değere sahip olacak. Ruthenic Cookie’nin aktardığı bilgilere göre PS5‘in tam bir oyun canavarı olacağını belirtiliyor. Yeni oyun konsolunun Ryzen 8 Core işlemcisiyle geleceği biliniyor.

Peki Konsol Fiyatı Ne Kadar Olucak ?

Yeni çıkacak olan konsol fiyatı’nın başlangıç olarak 500 Dolar olacağı biliniyor. Tabi bu fiyat en düşük GB olan konsolun fiyatı olucaktır, GB değerleri arttıkça konsol fiyatıda aynı orantıda artacaktır. Şu anki Türkiye kurlarına bakacak olursak, epey cep yakacak bir konsol bizleri bekliyor.

 

Bir Cevap Yazın