24 yıldır piyasada olan PlayStation için 500 milyon satış barajını aşan Sony, bu gelişmeyi kutlamak için oyunculara yarı saydam-mavi tasarımlı özel bir PlayStation 4 Pro sürümü satışa sunuyor.

Konsol denildiğinde akla gelen ilk isim hiç şüphesiz PlayStation olacaktır. Günümüzde konsol sektöründe Microsoft ve Nintendo gibi isimler de boy gösteriyor olsa da Sony‘nin yeri oyuncularda ayrıdır.

1994’TEN BU YANA NE KADAR SATTI?

-Peki PlayStation markası altında satışa sunulmuş olan konsollar toplamda kaç milyonluk satış rakamına ulaştı sizce ? Sony tarafından yapılan açıklamaya göre PlayStation konsolları 1994’ten günümüze toplamda 525.3 milyonluk satış rakamına ulaşmış durumda.

 

PS4 Pro 500 milyon özel sürümü, AmerikaAvrupa ve Japonya‘da satışa sunulacak. Bu konsolun Avrupa ile birlikte Türkiye‘de de satışa sunulması bekleniyor. Elbette PS4 Pro 500 milyon özel sürümü, artan kurun da etkisiyle ülkemizde 3000 – 4000 TL aralığında bir fiyata sahip olması bekleniyor.Tabi ki bunu zaman gösterecek.

Sony’de bu başarının şerefine özel bir konsol tasarlama kararı almış. PS4 Pro 500 milyon özel sürümü ismiyle satışa sunulacak olan konsol, toplamda 50.000 adet üretilecek. ABD’de 500 dolardan satışa sunulacak olan konsol 2 tb HDD, PS kamera, dikey stand ve mono kulaklık kutu içeriği beraber gelecek ve PlaySation 4 Pro için ilk defa yarı saydam lacivert rengiyle geliyor.

Ayrıca PlayStation 4 ise 22 Temmuz 2018 tarihi itibarıyla 81,2 milyon satış adetine ulaşmıştı.

Bir Cevap Yazın