Aylardır Apple‘ın 2020 yılı içerisinde duyuracak olduğu iPhone 12 serisinin yeni bir tasarıma sahip olacağını konuşuluyordu. Bu hafta düzenlenen Apple Core toplantısında, tam tersini iddia eden bir raporu gördük. iPhone 12, iPhone 11 ile aynı görünebilir.

iPhone 12, İPhone 11 ile aynı görünebilir mi?

Tasarım tam olarak aynı olmasa da bir önceki seriye çok yakın olacak. Japon yayıncı Mac Otakara’nın yeni bir raporuna göre, iPhone 12’in iPhone 11 ile çok benzer bir metal şasiye sahip olacağını ancak hafif eğimli kenarlara sahip olacağını iddia ediyor. Yayıncı, bu bilgilerin kaynağı olarak isimsiz bir Çinli tedarikçiye atıfta bulundu.

Bu rapor , daha önce duyduğumuz söylentilerle , özellikle de Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun söylentileriyle çelişiyor. Son birkaç ay içinde Kuo, Yeni İphone serisinin, iPhone 4’ü anımsatan tamamen yeni bir tasarıma sahip olacağını söyledi. Bu, mevcut iPhone 11 serisinden tanıdığımız kavisli tasarım yerine kare kenarlar anlamına gelmekte.

Karışık mesajlara rağmen, Mac Otakara’nın desteklediği anlaşılan bir söylenti var. İPhone 12’in üç farklı(5,4 inç, 6,1 inç ve  6,7 inç) ekran seçeneği olması bekleniyor. Bu rapora göre amiral modelin iPhone 12 Pro Max olarak adlandırılacağı gözükmekte ayrıca 12 Pro Max’in mevcut iPhone 11 Pro Max’den daha uzun ve daha ince olması bekleniyor.

İPhone 12 Pro İçin Yeni Renk Seçeneği Yolda 

Bu haftaki diğer iPhone söylentilerinde Leaker Max Weinbach, yeni iPhone 12 Pro ve Pro Max modelleri için yeni renk seçeneği hakkında ayrıntılar paylaştı.

Apple 12 Lacivert Renk Seçeneği İle Gelebilir !

Apple’ın iPhone 11 Pro ve 11 Pro Max ile tanıttığı gece yarısı yeşili yerine, yeni iPhone modelinde lacivert rengi kullanılabilir. Trend raporununda da belirttiği gibi lacivert rengin olup olmadığını öğrenmek için Eylül ayına kadar beklememiz gerekecek.

Apple, ekran içi TouchID için yeni bir patent aldı !

Bu hafta Apple, dahili parmak izi okuyuculu OLED ekranın sergilendiği bir patent aldı. Patently Apple tarafından keşfedilen dosyalara göre, bu patent iki moddan oluşuyor, biri TouchID’nin ekranın altında çalışmasına izin veren optik algılama için ve diğeri dokunma algılama için.

Ana Sayfaya Gitmek İçin Tıklayın

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz