Kanadalı telefon operatörü Rogers yayınladığı güncelleme listesinde Android 10’un hangi tarihte geleceği hakkında bir zaman çizelgesi yayınladı. Rogers satışını gerçekleştirdiği telefonları için yazılım güncellemeleri için işletim sistemi yükseltme programını açıkladı.

Açıkladığı program kapsamında ilk olarak Google Pixel, Pixel 2, Pixel 3 ve Pixel 3A modelleri 3 Eylül 2019 itibari ile  Android 10 Q yazılım güncellemelerini almaya başlayacaklar. Andorid 10 Q her ne kadar kesinleşmiş sürüm ismi olmasa da, gelecek olan yeni sürümün Android 10 ismini taşıyacağı kesin gözüyle bakılıyor.

Android 10’un geleceği telefon modelleri

Google tarafından ilk betanın Mart ayında piyasaya sürülmesinden bu yana Android 10 için bir Q3 2019 güncelleştirme sürümünü piyasaya sürüyor. Google tarafından yayınlanacak olan güncelleme paketinde ağırlıkla güvenlik açıkları düzeltilecek.

Google tarafından resmi duyuru yapılana kadar hiçbir bilgi tam olarak netlik kazanmış durumda değil. Rogers firmasının Android 10’un ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında bilgi sahibi olması telefonlarına en kısa sürede yeni yazılımım güncelleştirmelerini sunacağı düşüncesini akıllara getiriyor.

Bir Cevap Yazın