Twitter, web sitesini bir PC’de bir sonraki ziyaretinizde farklı görünebilir. Sosyal ağ, Facebook veya LinkedIn gibi, zaman çizelgenizin hemen üstünde bulunan yerleşik bir Doğrudan Mesajlaşma kutusu yayınlamaya başladı. Twitter’ın DM’leri aracılığıyla iletişim kurmak, anlık mesajlaşma sohbet kutusuna yazmak gibi hissettirir ve zaman çizelgenizle özel görüşmeleriniz arasında ileri geri atlama ihtiyacını ortadan kaldırır.

Gizli özellikleri aramak için uygulamaları araştırması ile tanınan Jane Manchun Wong’un daha önceki bir raporuna dayanarak, Twitter özelliği en azından Nisan ayından bu yana test ediyor. Artık sohbet kutusu tüm kullanıcılara geliyor ve bunu platformun masaüstü sürümünde ekranınızın sağ alt köşesinde göreceksiniz. Bununla birlikte, Mesajlar sekmesine gittiğinizde konuşmalarınızı eski DM arayüzünde görebilirsiniz.

Twitter yoğun bir gün geçirdi. Bu özelliği yaymanın yanı sıra, insanları Bitcoin göndermeye yönlendirmek için bir dizi yüksek profilli Twitter hesabını ele geçiren dolandırıcılarla da uğraşmak zorunda kaldı. Etkilenen kullanıcılar arasında, Apple, Barack Obama, Elon Musk ve Kanye West de yer alıyor ve doğrulanmış kullanıcıların etkinliklerini geçici olarak sınırlandırmasını istiyor. Daha sonra, saldırının iç sistemlerine erişimi olan çalışanlarını hedefleyen koordineli bir sosyal mühendislik saldırısının sonucu olduğunu iddia eden bir açıklama yayınladı.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz