Riot Games, 10 Ağustos’tan itibaren 7 gün süre ile inaktif durumda olacak. Web sitesinde yayınlanan bir duyuruda, şirketin o hafta “bağlantıyı kes, şarj et ve yeniden başlat” dediğini söylendi. Geliştirici, birinci şahıs nişancı oyunu olan Valorant oyununu piyasaya sürdü. Ayrıca LoL ile ilgili bir dizi başlık da yayınladı. Riot, görevinde, özellikle evden çalışmak zorunda kalmanın ek stresiyle “çok fazla yeni oyuna yönelmenin hassas bir denge olduğunu” kabul ediyor – çalışanların “iş” ve “hayatı” ayırmalarını zorlaştırıyor denildi.

Duyurunun bir kısmı şöyle:

“Oyun geliştiricileri olarak, proje bazlı son tarihlerin etkilerinin hepimiz farkındayız. Sağlığımıza bir ekip olarak öncelik vermeyi kendimize ve size borçluyuz (pek çok ekip), böylece size uzun yıllar boyunca yeni deneyimler kazandırabiliriz. ”

Şirket, bazı yama ve sürüm zaman çizelgelerini değiştirdiğini söylüyor, bu yüzden oyunculara her şeyi aynı anda sunamıyor. Ayrıca, bazı ekiplerinin birisinin görevde kalmasını sağlamak için zamanlarını düzenleyeceğini söylüyor.

Valorant ve diğer oyunları üzerinde çalışmaya ek olarak, Riot çalışanları da son birkaç yıldır şirket içindeki diğer sorunlarla uğraşmak zorunda kaldı. 2018 Kotaku soruşturması, kadınların rutin olarak taciz edildiği ve ayrımcılığa uğradığı bir çalışma ortamını tanımladı. 2019’da, bir avuç çalışan geliştiriciye cinsiyet ayrımcılığı ve cinsiyetçi kültürü hakkında dava açtı ve davalar sonunda sınıf eylemi statüsü kazandı. Riot, Aralık 2019’da yerleşmeyi kabul etti ve “sektörün en iyi yeteneği için kapsayıcı bir ortam” olmayı taahhüt ettiğini söyledi.

Riot Games

Ana Sayfaya Dönüp Daha Fazla Haberimizi Okumak İçin

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz