Ekim ayına kadar geri itilirse, bu üç aylık sonuçlarını etkileyebilir. Qualcomm Çarşamba günü 2020 Q3 kazançlarını bildirdi (PDF) ve elbette şirket yatırımcılara 5G’ye geçişin işini nasıl artırabileceği konusunda bilgilendirdi. Ayrıca, ABD hükümetinin şirkete satış yasağını etkilemediği anlaşılan Huawei ile küresel bir patent lisans anlaşması imzaladı, ancak atlanan kısım iPhone 12 / 5G iPhone lansmanıyla ilgili söylentilerle nasıl hizalandığı.

Gelecek çeyrek sonuçlarında Qualcomm, “küresel 5G amiral gemisi telefon lansmanının gecikmesinden kısmi bir etki” bekliyor, telefonun adını vermedi, ancak gerçekten zorunda değildi. Samsung gibi, bu müşteri büyük olasılıkla Apple, Qualcomm’un üçüncü çeyreğinin sonunda yeni telefonlarını piyasaya sürüyor. Haziran ayında Broadcom, yatırımcılara benzer şekilde adlandırılmamış büyük bir telefonun piyasaya sürülmesinin normalden daha uzun bir süre sonra gerçekleşebileceği konusunda uyarıda bulundu – ayrıca Apple’ın kullandığı bileşenleri de satıyor – ve şimdi tekrar açıldığını görüyoruz.

Yaratıcı Analistler Carolina Milanesi, Yaratıcı Stratejiler Engadget’e şunları söyledi: “Bunun iPhone’un son üç yılda Q3’ün son haftasını yapmadığı kadar basit olabileceğini hayal ediyorum. Böyle bir gecikme, tedarik zincirinden gelen söylentilerle aynı olacak, ancak gecikmenin 4. Çeyreği etkileyeceği anlamına gelmez. ” Benzer şekilde, Moor Insights & Strategy’nin Tüketici ve Chip Tech Analisti Anshel Sag, “özellikle şirketin geliştirme döngüsünün en önemli döneminin COVID’nin zirvesi sırasında en zor durumda olduğunu düşündüğünüzde Apple olma olasılığının yüksek olduğunu tahmin etti. 19.”

Apple, son sonuçlarını açıklamaktan ve yatırımcılara rehberlik etmekten birkaç saat uzaktadır ve o zaman lansman planları hakkında daha fazla şey duyabiliriz. Bir sonraki iPhone serisinin lansmanında bir gecikme olursa, muhtemelen normalden birkaç hafta sonra olacak – Eylül yerine Ekim’i düşünün – ancak Techsponential’dan Avi Greengart “Apple kesinlikle iğneyi hareket ettirecek kadar büyük herhangi bir bileşen tedarikçisi. ”

Qualcomm Akash Palkhiwala, yatırımcılarla yaptıkları çağrıda “müşterilerimiz lansmandan birkaç ay önce lansmanı kolaylaştıran yonga setleri satın aldılar. Burada gerçekten gördüğümüz şey gecikme nedeniyle, bu satın alma işlemlerinin bir kısmı Eylül çeyreğinde gerçekleşiyor ve rehberliğimizi hesaba katıyor ve başka bir kısmı Aralık çeyreğine itilecek. ”

Ana Sayfaya Gitmek İçin

Qualcomm’un 5G Teknolojisini keşfetmek için  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz