Panasonic firmasının yeni bebeği olan Lumix serisine ait, Lumix S1H kamerasına göz atacağız.

Kamera pazarının en iyi markalarından biri olan Panasonic’in Lumix ailesindeki kamera modelleri, özellikle video kalitesi arayanlar için uygun çözümler sunuyor. Şimdi de Lumix ailesine yeni bir kamera modeli katıldı. Daha yüksek seviyede bir ürün olmasıyla dikkat çeken Lumix S1H, Full Frame sensörüne sahip ve 6K video kaydı yapabiliyor.

Lumix S1H özellikleri neler sunuyor?

Özellikle video performansıyla dikkat çeken Lumix S1H, 3:2 oranında 6K çözünürlüğünde ve 24 FPS video çekebiliyor. Bunun yanı sıra 16:9 formatında video çekmek isteyenler için 5.9K çözünürlüğünde 30 FPS video kayıt özelliği sunuyor. Bu özellik işi 4K videolar ile olanlar için oldukça büyük avantajlar sunuyor. 6K çekim desteği sayesinde, 4K video çekenler için daha iyi kırpma ve sabitleme yapabilecekler.

Bunların yanı sıra oldukça geniş bir dinamik ağırlığa sahip olan Lumix S1H ile birlikte bu sayede karanlık alanlar birlikte aydınlık alanlar da çok güzel bir şekilde alınabilecek.

Profesyonellere yönelik bir çözüm olan kameranın satış fiyatı 4.000 dolarşeklinde. Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı bilinmiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz