Yeni bilgisayar toplayan kullanıcılarımıza basit ve hızlı bir şekilde başlangıç kurulum rehberi düzenledik. Umarım işinize yarar hadi başlayalım.

Bu rehberimiz de sizin indirip bilgisayar için kurmanız gereken programları,yazılımları göstereceğiz.

  • Windows’unuza eriştiğiniz zaman önce kullandığınız favori tarayıcınızı indiriniz.

bilgisayar

  • Bir sonraki aşamada yapmanız gereken işlem ekran kartınız Nvidia tabanlı ise Nvidia sitesinden, Amd tabanlı ise Amd‘nin sitesinden ekran kartı driverinizi indirmelisiniz.

Ekran kartınızın son güncellemeyi alması çoğu zaman oyunlarda daha iyi bir optimize imkanı sağladığından size daha performanslı, eşsiz bir oyun deneyimi yaşatabilir.

 

bilgisayar

  • Daha sonrasında indirmeniz gereken programlar Adobe Flash Player, Microsoft Visual tüm sürümleri, Java, Microsoft NetFramework sürümleri, RAR dosyalarını açabilmemiz için orjinal sitesinden Winrar programını kuruyoruz.
  • Sıra geldi driverlara. Bu konuda bize Driver Booster 5 programının ücretsiz sürümü yardımcı olacak.

bilgisayar

  • Programı açtığınızda karşınıza gelen Tara butonuna basıp devam ediyoruz. Tarama bittiğinde Şimdi Güncelle butonuna basıp tekrar devam ediyoruz. İşlem sonunda bilgisayarınızın yeniden başlatılması istenilecek. Yeniden başlatıp bu adımı da tamamlıyoruz.

bilgisayar

  • Peki yabancı, zararlı yazılımlardan bilgisayarımızı koruruz kısmına gelince Windows’unuzun korsan olmaması başta geliyor.Windows 10 kullanmaya başladıysanız ise herhangi bir yazılım yerine Windows’un kendi yazılımı Windows defenderi kullanmanız gayet yeterli olacaktır.
  • Ek olarak bilgisayarınızın özelliklerini, başta işlemcinizin , ekran kartınızın ve diğer bileşenlerinizin ısılarını görebilmeniz için, bilgisayarınız hakkında her türlü detay için sizlere Speccy, CPU-Z, Aida64 programlarını kurmanızı öneririm.
  • Oyun içinde fps ve diğer detayları görmeniz içinde Msı Afterburner programınızı öneriyoruz.

Hatasız, sorunsuz bir şekilde bilgisayarınızı kullanmanız dileğiyle…

 

Bir Cevap Yazın