Samsung, Galaxy Watch 3’ün lansmanına hazırlanıyor. Akıllı saat geçen ay FCC’nin veritabanında görünerek arka kapak tasarımını ve bazı önemli özelliklerini ortaya koydu.

Dün Samsung Galaxy Watch 3 ‘ün spesifikasyonları sızdırılmıştı. Şimdi, Güney Kore düzenleyici kurumunun web sitesine yüklenen canlı görüntüler sayesinde Galaxy Watch 3’ün tasarımına ilk bakışımız var.

Galaxy Watch 3’ün 41mm ve 45mm varyantları Güney Kore’nin NRRA sertifika yetkilisi tarafından onaylanmıştır. Aşağıdaki canlı görüntülerde görebileceğiniz gibi, saatin tıpkı selefi Galaxy Watch gibi fiziksel dönen bir çerçevesi var. Bununla birlikte, çerçeveler karşılaştırıldığında daha incedir; Hiç şüphe yok ki, Samsung nispeten daha küçük durumlarda daha büyük ekranlara basabildi. Yaklaşan akıllı saatin sağ tarafında, önceki Galaxy akıllı saatlere benzer iki fiziksel düğme var, ancak şekillerinde bir değişiklik var.

Galaxy Watch 3 Teknik Özellikleri

Galaxy Watch 3, 1.2 inç ve 1.4 inç ekran boyutlarında piyasaya sürülecek. Bu iki varyant sırasıyla 45 x 46,2 x 11,1 mm ve 41 x 42,5 x 11,3 mm ölçülecektir. Her iki model de MIL-STD-810G tasarımlarına ve toza ve suya dayanıklılık için IP68 sertifikasına sahip olacak. Paslanmaz çelik ve titanyum varyantlarında gelecekler. Samsung’un yaklaşmakta olan akıllı saati Corning’in Gorilla Glass DX korumasına sahip olacak. Akıllı saatin 1GB RAM ve 8GB dahili depolama alanı olacak.

Sensörler açısından, Galaxy Watch 3, sekiz nabız okuma fotodiyodu, kan basıncı izleme ve EKG ile bir kalp atış hızı monitörüne sahip olacak. Muhtemelen bir ivmeölçer, barometre ve jiroskop da olacaktır. Saatin 41mm varyantı 247mAh pil ile güçlendirilecek, 45mm varyant 340mAh pil ile gelecek. Tizen OS 5.5’i kutudan çıkarır. Samsung, Ağustos ayında Galaxy Note 20 serisi lansmanından önce saati Temmuz ayında açıklayabilir.

Google News’te Bize Abone Olmak İçin Tıklayınız…

Anasayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz