Ekran Kartı Üretimi Hız Kazanıyor !

Ekran Kartı Yetmiyor Artık !

Artan sanal para üretimi bildiğiniz üzere geçen aylarda piyasada ekran kartı sıkıntısına yol açmış, piyasada ekran kartları bulunmaz bir hal almıştı. Artan bu talepler karşılanamamış stoklar bitmiş ve ekran kartları kara borsaya düşmüş, kart fiyatları neredeyse yarı yarıya artmıştı. Gelinen zamanda Uzak Doğu’dan gelen  haberlere doğrultusunda, AMD ve Nvidia tarafında verilen siparişler geçmiş senelere göre artış gözükmekte.

Bir süredir Bitcoin başta olmak üzere sanal para birimlerinin değerleri her geçen gün artmasına karşılık yatırım yapmak isteyen bir çok kişinin dikkatini çekmiş. Yoğun bir ilgi odağı haline gelerek son zamanların trend’leri arasına girmişti.

İlk başlarda işlemci ve sanal para üretimi için özel dizayn edilmiş makinalar üzerinden üretimi sağlanan sanal paralar son zamanlarda iyice gelişen teknoloji ile birlikte, ekran kartlarının sanal para üretimde işlemciden daha iyi performans sunması ve üretim hızlarının daha kısa sürelere inmesi sonucunda üretim yapmak isteyen yatırımcıların dikkati ekran kartlarına yöneltti.

Son olarak ekran kartı satışları normalin üzerine çıkarak adeta yok denilecek kadar satmış. Kısa sürede stoklar bitmiş, kartlar kara borsaya düşmüştü. Üretici firmalar ise ürün arz taleplerini yeterince hızlı sağlayamadı. Sonucunda ise ekran kartları fiyatları artış göstermiş ve yeni bilgisayar alacak oyuncular bilgisayar alma planlarını erteletmek zorunda kalmıştı.

Bu durumlar karşısında ise MSI, Gigabyte, Asus başta olmak üzere ekran kartı üreticileride üretimi artırmaya karar verdikleri biliniyor.

Bir Cevap Yazın