Apple, Xiaomi’nin kendi tasarımlarını kopyalamasından sık sık şikayet ediyor. Xiaomi Mi 8 pro’yu tanıtmasının ardından Apple iPhone X ile olan benzerliği ile bir hayli dikkat çekip, tepkileri üzerine toplamıştı. Xiaomi şimdi ise akıllı hoparlör tasarımıyla gündeme geldi. Çin devi Xiaomi’nin tasarımlarına Apple’nin ilham verdiği tartışmalar arasında.

Xiaomi’nin akıllı asistan (akıllı konuşmacı) için paten başvurusu yaptığı kesin olmamakla birlikte biliniyor. Çin Ulusal Fikri Mülkiyet Yönetimi (CNIPA) web sitesinde olan Xiaomi akıllı hoparlör gerek yapısı gerekse tasarımı ile Apple HomePod’a çok benziyor. Ayrıca hoparlörün arkasında güç girişi ve 3,5 mm’lik jack  girişini görmekte mümkün.

Xiaomi bu akıllı hoparlörü rakiplerinden ayırmak için bir dizi özellik getirecek. en büyük farkın ise hoparlörün üzerinde küçük dairesel OLED bir ekranın olması. Bu ekran medya oynatma, arama sonuçları ve bağlantı durumu gibi birçok bilgiye ev sahipliği yapacak.

Ekran dokunmatik olacak ve ses, oynatma-duraklatma gibi kontrolleri kolaylıkla yapabileceksiniz.

Bu akıllı hoparlörün 360 derecelik bir ses deneyimi sunması bekleniyor. Xiaomi’nin akıllı asistanı Xiao AL tarafından desteklenecek. Birden fazla Xiaomi hoparlörü birbiri ile bağlayıp stereo ses deneyiminin de olması bekleniyor.

Patent başvurusu henüz şirket tarafından açıklanmasa da sızıntı ve tahminler bu yönde. Xiaomi bu ürünü Apple gibi Çin dışında pazarlamayı düşünmüyor. Ancak Amazon ile olan ortaklıkları sayesinde bir sürpriz olması bekleniyor.

Bu haberi beğenebilirsiniz.

2020’de Mutlaka Kullanmanız Gereken Apple Watch Kadraları.

 

Bizi Google News’te Takip Et
  

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz