AMD‘nin x86 pazarındaki yükselişini durdurabilecek bir şey var mı? muhtemelen hayır. PassMark’ın verilerine bakarsanız,  PassMark çalıştıran makinelere ilişkin bir anket raporunda şirket, AMD’nin pazar payının çok uzun bir süre içinde ilk kez% 40’a yükseldiğini bildirdi.

AMD, PassMark Ocak 2020 güncellemesinde pazar payının% 40’ını kaptı

AMD, Ryzen 3000 serisini Temmuz 2019 de piyasaya sürdü ve şirketin bir alt 14/16nm sürecine geçiş yaptı. Otuz yılı aşkın bir süredir ilk kez Intel, x86 endüstrisi üzerindeki süreç liderliğini kaybetti ve AMD, en çok kâr eden şirket oldu. AMD’nin 7nm işlemcileri, Intel işlemcileri performans noktasında yakalamayı başardı hattaki zaman, zaman ileri geçmeyi başardı, aynı zamanda AMD, bu teknolojiyi çok daha düşük bir fiyattan sunmayı teklif etti.

AMD, rekabetçi fiyatlandırma stratejisini uygulaması ile birlikte, Intel’den giderek daha fazla pazar payı kaptığı gibi görünüyor. Intel sektör liderliğini korurken, AMD en son PassMark raporunda %40‘a kadar pazar payını kaptı (dikkat: bu sadece bir veri noktasıdır ve yalnızca PassMark raporlarına dayanmaktadır.)

AMD İşlemcileri Görmek İçin Tıklayın

Ana Sayfaya Dönmek İçin Tıklayın

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz