AMD NAVİ Ekran Kartları Gecikecek !

Radeon Technologies Group yani namı değer AMD firması Navi mimarili 7 nanometre ekran kartları üzerinde çalışıyor. Pahalı Vega 20 yongasının aksine orta ve düşük sınıf kartlar tasarlanmış uygun fiyatlı Navi yongasının Radeon RX 500 serisinin yerine gelmesi bekleniyor.

radeon rx 600

Nispeten uygun fiyatlı 7 nanometre ekran kartlarının 2019 yılı bitmeden çıkacağı biliniyordu. Ayrıca AMD bu yeni kartların kağıt üstündeki özelliklerinin anonsunun yaz başı olacağını bildirmişti. Fakat, AMD Navi nihai ürün kopyalarının piyasa çıkışı beklenenden daha uzun sürecek gibi görünüyor.

NAVI YILIN ÜÇÜNCÜ ÇEYREĞİNDEN ÖNCE ÇIKMAYACAK

Fransız web portalı Cowcotland’ın verdiği bilgilere göre AMD Navi mimarili yeni nesil ekran kartlarının mağaza raflarında yerini alması bu yılın son çeyreğinden daha erken olmayacak. En iyi ihtimalde, ilk ürün kopyalarının Ekim ayında satışa sunulması beklenmekte. Bu da demek oluyor ki RX 500 serisi grafik hızlandırıcılarının halefleri önümüzdeki altı aydan önce çıkmayacaklar.

amd graphics roadmap

Eğer Fransız web portalının verdiği bilgiler doğru çıkarsa, AMD tercih eden ve ekran kartı satın almak için uygun fiyatlı yeni AMD kartların çıkması beklentisinde olan kullanıcıların, NVIDIA ve hatta Raja Koduri başkanlığındaki Intel’in yeni çıkacak çözümlerine yönelmeleri muhtemel hale gelmekte. Bu da AMD’nin ekran kartı pazar payında düşüş yaşaması anlamına gelmekte.

amd-radeon-viiHatırlatırız ki, AMD dünyadaki ilk 7 nanometre üst seviye ekran kartı çözümü olan ve Vega 20 yongası kullanan 16GB video ram kapasitesine sahip Radeon VII’yi sınırlı miktarda olarak 7 Şubat’ta piyasaya sunmuştu. AMD Radeon VII ekran kartı NVIDIA GeForce RTX 2080 ile aynı güçte ve tavsiye edilen vergisiz fiyatı ise 700 dolar.

AMD Radeon VII Haberimiz İçin Tıklayınız…

Ana Sayfa’ya Dönmek İçin Tıklayınız…
Youtube Kanalımıza Gitmek İçin Tıklayınız…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz