Gözde Usta

Gözde Usta

Gözde Usta | İnsan Kaynakları Uzmanı, Blog Yazarı

Editör tarafından 26.07.2013 tarihinde eklendi.

Kimsiniz ve ne işle meşgulsünüz?

Gözde Usta ben. Aslen öğrenciyim ancak okula gitmek dışında her şeyi yapıyorum gibi. 5 yıldır organizasyonlarda etkinlik düzenlemesi konusunda her alanda çalıştım ve bir yıldır da bir şirketin İK departmanından sorumluyum. Ayrıca 4 yıldır ayılıp bayıldığım şeyleri paylaştığım girlshygirlguide.com isimli bir blog yazıyorum.

Şu anda ise 2 arkadaşımla birlikte blogger’lara özel etkinlikler düzenlemekteyim, hatta 9 Haziran’da yapılacak #BloggerBazaar vol.2’nin telaşı içindeyiz.

Ne tür bir donanım kullanıyorsunuz?

Şu anda Sony Ericsson X10i kullanmaktayım. Artık miladımızı doldurduk ancak bir türlü kopamıyoruz, kopsak bile yerini bir başka Sony’e Sony Xperia Z’ye bırakacak. Bir kaç ay önce Android tabanlı Asus Eee Pad Transformer TF101 aldım. Tabletle birlikte kullanılan klavyesi işleri kolaylaştırmanın yanı sıra fazladan sağladığı batarya ile bulunmaz nimet benim için. Bilgisayarda tercihim Dell, birbirimizi çok mutlu ediyoruz diye düşünüyorum :)

Ve ne tür bir yazılım?

Blogspot üzerinden yazıyorum blogumu, WordPress‘e geçmek 2 yıldır muallakta benim için. Serüvene dönüştü desem yeridir.

Tam bir Androidciyim, kesinlikle değişmem. Kullandığım uygulamalar ve İnternet sitelerini sıralarsak ilk sıra Gmail‘in, ardından Instagram, Facebook Pages, Google Reader (yerini Feedly alıyor şimdi), Pinterest, Slices.me (Twitter’ın kendi uygulamasını beğenmiyorum), Evernote ve Any.do not düzenleyicilerim, YandexHarita İstanbul trafiğinden nasıl kaçarım konusunda yardımcı oluyor, Fotoğraf düzenleyici efsane uygulama Pixlr Express ve yeni keşfettiğim harika bir oyun olan IconPopQuiz.

Hayallerinizi süsleyen yazılım ve donanımı tarif eder misiniz?

Dizüstü bilgisayarlar ne kadar küçülürse küçülsün sarj boyutlarının küçülmemesi çok yakın zamanda isyan ettiğim bir konu; bu çok rahatsız edici. Bir de donanımlar çeşitleniyor hepsi harika ancak bir sürü alet ile geziyoruz, keşke gerçekten bir tanesi ile mutlu mesut yaşayabilsek diyorum.