Serdar Aytaç

Serdar Aytaç

Serdar Aytaç | BT Danışmanı, Girişimci

Editör tarafından 25.05.2013 tarihinde eklendi.

Kimsiniz ve ne işle meşgulsünüz?

Selam, ben Serdar AYTAÇ. 1983 Balıkesir doğumluyum. Yaklaşık 10 yıldır BT sektöründe danışman olarak çalışmaktayım. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesi‘nde MIS yüksek lisans programında öğrenim görmekteyim. Bir yandan da girişimcilik ve blogging kanallarında ilerlemekteyim.

nevaricinde.blogspot.com‘un fikir babası ve sahibiyim. “Ne var bu yediklerimizde?” sorusu ile yola çıkarak, sizler için reyonları, rafları alt üst ediyorum adeta.

Aynı zamanda insanprojesi.blogspot.com adresinde bir de yardım blogum var.

Ne tür bir donanım kullanıyorsunuz?

BT sektöründe olmamdan dolayı dizüstü bilgisayar tercihim HP. ProBook ve EliteBook serisi her ne kadar ergonomik olmasa da tam olarak ihtiyacımı gören makineler. Bir de Toshiba marka 750 GB’lık bir harici diskim var. Hem şık hem kullanışlı.

Bunun dışında tam bir Apple hayranıyım. 2008 yılında iPhone 3G ile tanışmamda dudaklarımdan dökülen ilk kelimeler “Asrın icadı” olmuştu. Aradan 5 yıl geçti ve şu an halen aynı şeyleri düşünmekteyim. Bu duruma kayıtsız kalamayan eşimin hediye ettiği iPhone 5 ile bu sevgi ve saygı bende bir adım ileriye taşınırken, iPad Mini ile de teknolojik hazzın doruğuna ulaştığımı söyleyebilirim.

Ve ne tür bir yazılım?

iOS‘un birçok uygulaması günlük hayatımda adeta asistanım gibi. Ayrıca Documents by Readdle uygulamasına artı bir yer vermek isterim. İş hayatı için biçilmiş kaftan.

Google Blogger ve Analytics de fazlası ile başvurduğum uygulamalardan.

Tumblr, Pinterest ve Twitter da kullandığım ve erişilebilirliğimi arttırmama imkan veren diğer uygulamalar.

Biraz da oyun dersek iOS’de Parachute Panic yıllardır oynadığım zevkli bir oyun. Herkese önerebilirim. iPad ve iPad Minilerde daha zevkli.

Hayallerinizi süsleyen yazılım ve donanımı tarif eder misiniz?

Benim için 2 olamazsa olmaz kriter var. Kolaylık ve güvenlik. Bu imkanı sağlayan ve işime yarayan her uygulama benim için hayellerimin ulaştığı nokta diyebilirim.

Ama mutlaka şu an olmayan bir ürün söylemek gerekirse. Hayalim, enerji bağımlılığı olmayan (pilsiz, şarjsız), ekran dışına da 3D görüntü verebilen bir tablet diyebilirim. Tabi bu tablet istediğim zaman bir iPhone boyutuna gelmeli. Yanlardan çekiştirdiğimde de tekrar bir tablet boyutuna gelebilmeli. Kim bilir çok yakında birileri yapar belki :)