Deniz Coşkun

Deniz Coşkun

Deniz Coşkun | Kurucu ve Yönetici (Vasisdas.com), Metin Yazarı, Grafiker

Editör tarafından 24.09.2014 tarihinde eklendi.

Kimsiniz ve ne işle meşgulsünüz?

Ben Deniz Coşkun. İzmir’de doğdum, üniversiteyi ODTÜ’de okudum, 8 senedir de İstanbul’da ikamet ediyorum. 7 sene çeşitli ajanslarda reklam yazarlığı yaptım. Geçen sene Vasisdas.com’u kurdum; şu aralar siteyle ve freelance yazarlık işlerimle uğraşıyorum.

Ne tür bir donanım kullanıyorsunuz?

Masa başında Macbook Pro, kanepede iPad ve her yerde iPhone. Fotoğraf için iPhone 5s’in kamerası gayet iyi ama daha iyisi gerektiğinde bir adet Canon G1X kameramız var, onu kullanıyorum. Eskiden PC’ciydim, bol bol oyun oynardım. Şimdi oyun boşluğumu PlayStation’la, Wineskin’le ve bir de senelerdir atmadığım emektar HP dizüstü bilgisayarımla dolduruyorum. 24 saatimin azımsanmayacak bir bölümünü film seyretmek kaplıyor; onu da TV’ye bağlı bir Mac mini ile hallediyorum.

Ve ne tür bir yazılım?

İş için çok fazla yazılıma ihtiyacım yok. Site WordPress tabanlı. Yazı işlerimi Microsoft Word’de hallediyorum. Sitemin büyük bölümü GIF’lerden oluşuyor. Kendim GIF yaptığım zamanlarda YouTube video’larını KeepVid ile alıp GIF Brewery aracılığıyla istediğim kısımlarını GIF formatına çeviriyorum. Zaman zaman Adobe Photoshop ve Premiere’i de amaçlarıma alet ediyorum.

Mac mini’den film seyretmek için kullandığım yazılım Boxee. Sanırım Boxee artık güncellenmiyor ama şimdilik işimi görüyor.

Müzik için iTunes ile Spotify ve zaman zaman da CD ve plakları tercih ediyorum.

Oyunlara gelecek olursam; 15 senedir dönüp dönüp oynadığım oyun Heroes of Might and Magic III. Onun haricinde hayatıma girip de saatlerimi yiyen oyunlar arasında FEZ, Little Big Planet, Tropico, Rayman, Blur, Grim Fandango, Guitar Hero, Legend of Zelda, Fallout, L.A. Noire ve Sims’i sayabilirim. Fakat WOW’a hiç bulaşmadım.

Hayallerinizi süsleyen yazılım ve donanımı tarif eder misiniz?

Hayallerimi süsleyen yazılım ve donanımları bir düşünüyorum da…