Missy Prince

Missy Prince

Missy Prince | Fotoğrafçı

Editör tarafından 11.10.2016 tarihinde eklendi.
(25.09.2012 tarihli röportajın çevirisidir.)

Kimsiniz ve ne işle meşgulsünüz?

Ben Missy Prince [1], fotoğrafçıyım [2].

Ne tür bir donanım kullanıyorsunuz?

Donanımımı ağırlıklı olarak fotoğraf makineleri, film ve karanlık odada kullandığım ekipmanlar oluşturuyor: Olympus XA, Mamiya 645 Pro, Mamiya 7ii ve çeşitli Polaroid‘ler. Hemen her zaman Fuji Pro 400 film kullanıyorum. Karanlık odadaki ekipmanlarla ilgili fazla bir şey söyleyemem çünkü hem benim değil hem de onlar hakkında pek bilgili değilim. İş akışımın ana hatlarını fotoğraf çekmek ve negatiflerden baskılar üretmek oluşturuyor, bu noktada bilgisayar ve tarayıcılar yalnızca görüntülerin çevrimiçine taşınmasında işe yarıyorlar. Bana verilen oldukça eski bir Dell bilgisayar ile Canoscan 8800f düz yatak tarayıcı kullanıyorum. Göz kamaştırıcı, biliyorum. Muhtemelen, şimdiki bilgisayarımın başına bir şey gelip mecbur kalmadıktan sonra, düzgün bir bilgisayara terfi etmem.

Ve ne tür bir yazılım?

Tarayıcımla beraber gelen yazılımı kullanıyorum yalnızca. Adı Arcsoft PhotoStudio. Baskıları eşleştirirken yaptığım renk düzeltme dışında çok az rötuş yapıyorum.

Hayallerinizi süsleyen yazılım ve donanımı tarif eder misiniz?

Hayallerimi kendi evimde renkli fotoğraflar üretebileceğim ferah bir karanlık oda ile iyi bir ses sistemi oluşturuyor. Şu anda burada Portland’da bir laboratuvarı ve ekipmanları kiralıyorum. Evimden bisikletle otuz dakika uzakta ve her zaman baştan kurulum yapmak zorunda kalıyorum çünkü başka insanlar da aynı ekipmanı kullanıyor. Her şeyi bıraktığım gibi bulduğum ve her şeyin kullanıma hazır olduğu kendi baskı resim imparatorluğuma yürümek çok hoş olurdu.


[1] http://seaofempties.tumblr.com/
[2] http://www.flickr.com/photos/35336382@N00/